Karšti orai žmones vilioja prie vandens ir viena galimybių – ilsėtis privačiame paplūdimyje. V. BULAIČIO nuotr.

Karštą dieną – prie vandens

Karštą dieną – prie vandens

Panevėžio savivaldybei kelią link „Ekrano“ marių užtvėrusius betoninių blokų luitus nukėlus tik prieš keletą dienų, Piniavoje veikiantis privatus paplūdimys poilsiautojams atviras jau nuo balandžio vidurio.

Karštiems orams viliojant prie vandens, dažnas panevėžietis, miestui neturint civilizuoto malonaus paplūdimio, traukia prie ežerų, jūros ar net į kaimyninę Latviją.

Panevėžio rajono verslininkas Jonas Katinas, jau šeštus metus panevėžiečiams siūlantis poilsiauti Piniavoje, ragina ir kitus verslininkus savame krašte imtis kurti rekreacines ir aktyvaus laisvalaikio erdves.

„Kurie tik gali, siūlau papilti smėlio, padaryti krantinę. Ne tik Panevėžio krašte, bet visoje Šiaurės Lietuvoje maža paplūdimių, o paskui dejuojame, kad panevėžiečiai išlekia į pajūrį arba kokius Zarasus. Atrodytų, vietoje turime vandens telkinių, bet žmonių prie jų kaip nėra, taip nėra“, – sako J. Katinas.

Jo teigimu, Piniavoje prie Lėvens upės užrašas „nemokamas privatus paplūdimys“ ne vienam atrodydavo juokingas, tačiau tai pasirodė esąs puikus sprendimas vietiniams ilsėtis netoli namų. Verslininkas neslepia, kad investicijos į paplūdimio priežiūrą šiek tiek atsiperka – prie upės susirinkę žmonės užsuka ir į parduotuvę atsigaivinti ledais, perka gaiviųjų gėrimų ar pavalgo vietinėje kavinėje. Tačiau, pasak J. Katino, svarbu ne vien finansinė grąža.

„Ne tik Panevėžio krašte, bet visoje Šiaurės Lietuvoje maža paplūdimių, o paskui dejuojame, kad panevėžiečiai išlekia į pajūrį arba kokius Zarasus.“

J. Katinas

„Negaila įdėto darbo ir investicijų, nes akivaizdu, kad ši paslauga labai reikalinga. Žmonėms, nespėjantiems savaitgaliais išvažiuoti į pajūrį, puiki alternatyva ilsėtis prie vandens vietos paplūdimyje ar tiesiog čia praleisti ilgus, šiltus vakarus“, – sako verslininkas.

Sumanymas įrengti privatų paplūdimį kilo prieš keletą metų per pavasarinę talką. Lėvuo – švari upė, prie jos atvežta švaraus, smulkaus smėlio iš Anykščių rajono, įrengtos šiukšlių dėžės, persirengimo kabinos, tualetas, pastatyti stalai, kad paplūdimio lankytojams būtų patogu valgyti. Vėliau įrengta ir tinklinio aikštelė. Dabar paplūdimyje galima pamėtyti ir kamuolį į krepšį, ir futbolą pažaisti.

J. Katino teigimu, gyvenimas parodė, kad vienos tinklinio aikštelės maža – nusidriekdavo eilės norinčiųjų joje pažaisti. Teko įrengti dar vieną ant smėlio, ir vieną ant vejos. Iškylautojams sudaryta galimybė ir išsikepti šašlykų – reikia tik malkomis pasirūpinti. Už papildomą mokestį netoliese galima pasinaudoti sūkurine vonia ir pirtimi.

Verslininkas pastebi, kad Piniavos paplūdimį pamėgusios šeimos, čia atvažiuoja mamos su mažais vaikais, jaunimas. Šiomis karštomis dienomis trumpam nuo mokslų atitrūkę abiturientai atvyksta pažaisti tinklinio, išsimaudyti.

„Labai džiaugiuosi, kad paplūdimyje prigijo aktyvus sportas. Mūsų vaikai įpratę sėdėti prie kompiuterių, sunku juos ištempti į sporto aikštelę, o čia jų pilna“, – sako J. Katinas.

Kai aplinka patraukliai sutvarkyta, anot paplūdimio šeimininko, nekyla bėdų ir dėl jos priežiūros. J. Katinas džiaugiasi žmonių sąmoningumu – šiukšles meta ten, kur joms ir priklauso būti, įrangos nelaužo.

[PR]

Galerija

Komentarai

  • Sutikčiau ir mokėti simbolinį mokestį už tokį paplūdimį. Nes tikrai gera atvažiuoti į tvarkingą, prižiūrėtą poilsio vietą. Net neįsivaizduoju, kada jie ir sugeba, nes nė karto neteko matyti burzgiančios vejapjoves o žolytė visuomet tvarkingai nupjauta. Nebaisu, kad vaikučiai prisigaudys erkių, susipjaustys kojytes ir kitų nelaimių nenutiks, kokių pasitaiko viešuose paplūdimiuose.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų