Karščio banga ritasi per Europą

Karščio banga ritasi per Europą

Karščio banga toliau alina bendruomenes nuo Graikijos iki Didžiosios Britanijos.

Prancūzijos Atlanto vandenyno pakrantėje siautėjantys miškų gaisrai pirmadienį toliau plito, išdegė dideli plotai į pietus nuo Bordo, pranešė vietos prefektūra.

Labiausiai paveikti rajonai į pietryčius nuo Bordo ir į pietvakarius nuo pakrantės. Dar 3500 žmonių buvo evakuoti, sakė vietos pareigūnas Vincent‘as Ferrier. Nuo antradienio, kai kilo gaisrai, savo namus turėjo palikti daugiau nei 16 tūkst. žmonių. Regione toliau laikosi karštis, pirmadienį Žirondos departamente buvo prognozuojama iki 44 laipsnių Celsijaus šiluma. Šiame ir dar 14-oje Vakarų Prancūzijos departamentų paskelbtas raudonasis pavojaus signalas.

Tuo metu Graikijos Kretos saloje penktadienį įsiplieskęs miškų gaisras, dėl kurio buvo evakuoti keli kaimai, pirmadienį buvo suvaldytas, bet ne užgesintas, pranešė pareigūnai. Apie 120 ugniagesių toliau kovojo su liepsnomis, pranešė dienraštis „Kathimerini“. Miškų gaisrų rizika laikoma „labai didele“ visose Graikijos srityse, įskaitant Eubėjos, Samo ir Lesbo salas, taip pat Peloponeso pusiasalyje ir Atėnų rajone.

Kroatijos valdžia Istrijos pusiasalyje pirmadienį paskelbė direktyvą, draudžiančią naudoti geriamąjį vandenį automobiliams, gatvėms ir kitoms viešosioms erdvėms plauti, taip pat laistyti privačias ar viešąsias žaliąsias zonas. Taip pat draudžiama praustis geriamuoju vandeniu paplūdimiuose ir prie baseinų. Viena išimtis yra maisto prekyviečių valymas. Vietos žiniasklaida skelbia, kad už vandens taupymo reglamento pažeidimus gali būti baudžiama atjungiant komunalinį vandens tiekimą. Istrijos provincijos vyriausybė minėjo besitęsiančią sausrą ir orų prognozes, kurios nerodo kritulių artimiausioje ateityje.

Didžiojoje Britanijoje įsigaliojo įspėjimai dėl didelio karščio. Raudonojo lygio įspėjimas turėtų trukti pirmadienį ir antradienį, kai temperatūra gali pasiekti 40 laipsnių ar daugiau rekordą. Anglijos gyventojams nurodyta per dienos įkarštį likti patalpose, o traukinių operatoriai sakė žmonėms vengti naudotis jų paslaugomis dėl ekstremalios temperatūros poveikio geležinkelių infrastruktūrai.

Numatoma, kad kai kuriose Vokietijos dalyse antradienį temperatūra pakils iki 40 laipsnių, tačiau apskritai dabar žemyną alinanti karščio banga daugiausia praeis pro šalį.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų