Karo Ukrainoje pasekmės: ragina stiprinti aprūpinimą kasdieniais produktais

Karo Ukrainoje pasekmės: ragina stiprinti aprūpinimą kasdieniais produktais

Rusijos karinė invazija į Ukrainą turės rimtų pasekmių Europos Sąjungos žemės ūkiui, todėl Europos Komisijos pareigūnai ragina sustiprinti apsirūpinimą maistu, kurio gamyba labai priklauso nuo importuojamų trąšų, gamtinių dujų ir pašarų gyvuliams, rašo leidinys „Politico“.

Europos Komisijos duomenimis, pieno ir mėsos pramonė yra pagrindiniai ES žemės ūkio ir maisto sektoriai, produktais aprūpinantys ne tik Bendrijos vidaus rinką. Pagal pieno ir mėsos produktų aprūpinimą planetos gyventojams ES šalys yra tarp didžiausių eksportuotojų pasaulyje.

Lietuvoje pieno ir mėsos produktai sudaro apie pusę visos žemės ūkio produkcijos.

Tačiau didžioji dalis ES mėsos ir pieno pramonės priklauso nuo importuojamų pašarinių kultūrų iš Ukrainos, be to, yra didelė ES šalių priklausomybė nuo rusiškų dujų ir trąšų, rašo „Politico“.

Rusija ir Ukraina kartu sudaro daugiau nei 30 procentų pasaulio prekybos kviečiais ir miežiais, 17 procentų kukurūzų ir daugiau nei 50 procentų saulėgrąžų aliejaus, sėklų ir išspaudų, skirtų gyvuliams šerti.

„Financial Times“ skelbia, kad dėl Rusijos karinės invazijos į Ukrainą sumažėjęs grūdų ir trąšų importas Briuselyje kelia susirūpinimą dėl aprūpinimo maistu.

Dėl to ES žemės ūkio ministrai pirmadienį susitinka aptarti galimas priemones, skirtas spręsti maisto trūkumo bei kainų kilimo riziką, taip pat planus dėl maisto gamybos tvarumo.

Pienininkystė ir gyvulininkystė Lietuvoje priskiriami prie vienų iš svarbiausių žemės ūkio sektorių, remiamų Lietuvos kaimo plėtros programos lėšomis.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų