Karo prievolės tarnybos vengimas pratuštins piniginę

Karo prievolės tarnybos vengimas pratuštins piniginę

Panevėžio apylinkės teismo Pasvalio rūmai baudžiamuoju įsakymu nubaudė Pasvalio rajone gyvenantį šauktinį. Jaunuoliui paskirta 500 eurų bauda, kurią turės sumokėti per 2 mėnesius.

Pasvalietis R. S., būdamas karo prievolininku, patekęs į Panevėžio regiono 2021 metų karo prievolininkų sąrašą, nevykdė prievolės pristatyti Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybai reikalingus dokumentus ir duomenis bei pasitikrinti sveikatą Karinės medicinos ekspertizės komisijoje. Už karo prievolininkų pareigų nevykdymą buvo nubaustas 15 eurų bauda, kurią sumokėjo. Nevykdė prievolės ir pasitikrinti sveikatą,– už tai nubaustas 60 eurų bauda, kurios nesumokėjo. Tęsdamas nusikalstamą veiką nevykdė ir pakartotinio šaukimo pasitikrinti sveikatą, dėl ko buvo nubaustas administracine tvarka.

Baudžiamojoje byloje surinkti duomenys patvirtina, kad, kaltinamasis R. S žinodamas ir privalėdamas vykdyti jam Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatyme nustatytas pareigas, vengė šaukimo į privalomąją karo tarnybą.

Teismas, sprendžiant dėl bausmės dydžio, atsižvelgia į tai, kad asmuo prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, nėra atsakomybę sunkinančių aplinkybių, tad minimalus siūlomos bausmės – baudos dydis atitinka teisingumo bei proporcingumo principus.

Įvertinus tai, kad byla yra baigiama teismo baudžiamuoju įsakymu, kaltinamasis R. S. savo kaltę dėl nusikalstamos veikos padarymo pripažįsta, jam paskirta 750 eurų bausmė sumažinta vienu trečdaliu – iki 500 eurų.

Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

Komentarai

  • Nera tokios prievoles

    • Atsakyti
  • Asmuo prisipazino padares nusikaltima idomu koks tai nusikaltimas jai tu nenori imti ginklo i rankas tai gal tie nusikalteliai kurie vercia zmogu daryti to ko jis nenori . idomu tokie bausti kareiviai i kuria puse sautu esant reikalui.

  • tiesiog de/bilu šalim patapom

    • Atsakyti
  • matosi, kad vaikinams politinio prieglobsčio reikės prašyti kaimyninėse šalyse, ten, kur demokratija.

    • Pabandykit russijoj… Ar baltarussijoj…

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų