P. Židonio nuotr.

Karo pabėgėliams iš Ukrainos – visos sąlygos dirbti ir gyventi Lietuvoje

Karo pabėgėliams iš Ukrainos – visos sąlygos dirbti ir gyventi Lietuvoje

Vidaus reikalų ministerija į Lietuvą atvykstantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos sudarys kuo palankesnes sąlygas greitai gauti būtinus dokumentus gyventi ir dirbti Lietuvoje.

„Mūsų pareiga – visokeriopai padėti Ukrainos žmonėms, bėgantiems nuo Rusijos sukelto karo jų šalyje. Sudarysime visas sąlygas, kad pabėgėliai iš Ukrainos be jokių teisinių kliūčių gautų dokumentus gyventi ir dirbti Lietuvoje ir kitas jiems būtinas paslaugas“, – pranešime spaudai sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Vidaus reikalų ministrės įsakymu Ukrainos pabėgėliams ir jų šeimos nariams, kurie neturės galiojančio kelionės dokumento, galės būti išduodamas užsieniečio registracijos pažymėjimas, kol spręsis jų teisinės padėties klausimas. Taip pat iš karo pabėgėlių nebus reikalaujama pateikti kelionės dokumentų, sveikatos draudimo ir kitų dokumentų, kurie suteikia teisę jiems atvykti ir būti Lietuvos Respublikoje.

Ukrainos piliečiai, besinaudojantys beviziu režimu, arba turintys galiojančią Šengeno vizą, taip pat Ukrainos piliečiai, gavę humanitariniais pagrindais išduotas nacionalines vizas arba leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, turės teisę dirbti ir bus atleidžiami nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti.

Pateikę prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje darbo tikslu, bus atleidžiami nuo pareigos gauti Užimtumo tarnybos sprendimą dėl užsieniečio darbo atitikties Lietuvos Respublikos darbo rinkos poreikiams ir galės pradėti dirbti iš karto.

Teisę dirbti taip pat turės ir Ukrainos piliečiai, pateikę prašymą suteikti prieglobstį Lietuvos Respublikoje.

Už prašymų išduoti nacionalinę vizą ar prašymų suteikti leidimą laikinai gyventi nagrinėjimą ir jų sprendimų priėmimą, valstybės rinkliava nebus imama, praneša ministerija.

Vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės įsakymu pabėgėliams iš Ukrainos bus užtikrinama teisė gauti būtinąją medicinos pagalbą ir kitas būtinas asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų