P. Židonio nuotr.

Karo pabėgėlė psichologė – tautiečių ramstis

Karo pabėgėlė psichologė – tautiečių ramstis

Iš Rusijos užpultos Ukrainos pabėgusi psichologė Oksana Deineko dabar pagalbą teikia dešimtims kaip ir ji prieglobstį Panevėžyje radusių ukrainiečių.

Pasak psichologės, tarp stipriausių jos tautiečių išgyvenimų – Ukrainoje likusių artimųjų bei savo šalies ilgesys. Didžiulę širdgėlą sukelia, sielos žaizdas atveria nuolat pasiekiančios žinios apie Rusijos kariuomenės susprogdintus, išgrobtus namus, į kuriuos sugrįžti galimybės jau nebeliko.

Liepos 1-ąją sueis mėnuo, kai diplomuota psichologė ukrainietė O. Deineko darbuojasi Panevėžio visuomenės sveikatos biure.

Ukrainietė sako, jog tokį darbą gavo ir dėl to, kad bėgdama iš karo zonos susiprato pasiimti universiteto baigimo diplomą.

Atvykusi į Panevėžį, pradžioje ji registravosi Užimtumo tarnyboje. Specialisto darbui su Ukrainos karo pabėgėliais kaip tik ieškojo Panevėžio visuomenės sveikatos biuras. Jo vadovės Vijolės Miškinienės teigimu, psichologinė pagalba šiems žmonėms itin reikalinga.

„Didžiulis privalumas, kad su ukrainiečiais dirba ukrainietė, taip pat patyrusi karo siaubą. Kas geriau už Oksaną gali suvokti, kaip jaučiasi jos klientai? Mes galime tik numanyti ar įsivaizduoti, ką patiria karo pabėgėliai, o ji visa tai žino be žodžių“, – dėmesį atkreipė V. Miškinienė.

Visą straipsnį skaitykite birželio 30 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų