Panevėžio mokymo centro direktorius D. Bakšys

Karjeros kelią ras kiekvienas

Karjeros kelią ras kiekvienas

Profesijų per pusantro šimto

Vasara ne mažai daliai mokinių ir suaugusiųjų, ketinančių keisti profesiją ar įgyti naujų kompetencijų ir įgūdžių yra pasirinkimo laikas. Kokią profesiją ar sritį rinktis, kokią aukštąją ar kokią profesinę mokyklą rinktis, Lietuvoje ar užsienyje, valstybės finansuojamas mokslas ar už išsilavinimą mokėti savo lėšomis? Klausimų daugybė, bet nėra vieno teisingo ir visiems universaliai tinkamo atsakymo. Kiekvienas pasirinkimas yra individualus ir nulemtas daugelio skirtingų veiksnių.

Atsakingas profesijos pasirinkimas neabejotinai yra tiesiausias tramplinas į sėkmingą karjerą.

Jau ne vieneri metai darbdaviai išskėstomis rankomis laukia kvalifikuotų specialistų, tad jaunam žmogui tereikia išsirinkti patinkančią specialybę ir siekti savo tikslo.

Startas sėkmingai profesinei karjerai prasideda Panevėžio mokymo centre, kuriame jau mokosi daugiau negu du tūkstančiai jaunuolių ir suaugusiųjų, nusprendusių pasinaudoti mokymosi visą gyvenimą galimybėmis ir įgyti paklausią profesiją valstybės lėšomis.

Čia siūloma per pusantro šimto profesijų, tad savo karjeros kelio pradžią tikrai ras kiekvienas.

Sujungus tris buvusias Panevėžio profesines mokyklas į vieną, Mokymo centras tapo didžiausia profesine mokykla visame regione ir ketvirta Lietuvoje, todėl gali pasiūlyti pačių įvairiausių itin paklausių profesijų.  Paslaugų sektoriuje visuomet reikia tokių specialistų, kaip įvairaus profilio statybininkai, grožio specialistai, automobilių remonto srities darbuotojai, virėjai ir konditeriai. Sidabrinės ekonomikos (vyresnio amžiaus žmonių poreikius tenkinantys produktai ir paslaugos) tendencijos ir senstančios visuomenės dalies augimas neaplenkia ir darbo rinkos poreikių. Prognozuojama, kad 2050 m. vyresnio amžiaus Europos Sąjungos gyventojų bus beveik trečdalis (149,2 milijono, arba 28,5 proc.). Pastebimas ženklus socialinės gerovės bei sveikatos priežiūros specialistų tokių kaip socialinių darbuotojų, individualios priežiūros darbuotojų, masažuotojų, augimas.

Visuomet bus patrauklios ir tokios specialybės kaip programuotojai, kompiuterinės įrangos derintojai, mechanikai, elektrikai. Intensyviai vykstant skaitmenizacijai ir nebeįsivaizduojant savo gyvenimo be išmaniųjų technologinių sprendimų, auga tokių specialistų kaip informacinių ir ryšio technologijų aptarnavimo technikai, .net programuotojai ir pan. poreikis. Europos Komisijos duomenimis, pastarąjį dešimtmetį skaitmenizacijos diegimas organizacijose padėjo sukurti 2 milijonus darbo vietų, o 90 proc. šiandienos darbų reikalauja skaitmeninių gebėjimų. O kur dar ambicingi Panevėžio regiono strateginiai tikslai tapti inžinerijos ir robotikos traukos centru Baltijos šalyse bei stiprus inžinerinės pramonės įmonių vystymasis Panevėžyje!

Panevėžio mokymo centro direktoriaus Donato Bakšio teigimu, įstaigos kolektyvas nuolat seka darbo rinkos pulsą, tad ir mokymo programos siūlomos tik tokios, kad jas baigusieji būtų tikrai laukiami darbdavių.

„Stengiamės glaudžiai bendradarbiauti su darbdaviais, aktyviai juos įtraukti į patį mokymo procesą.  Nuolat peržiūrime mokymo programas – visa tai prisideda prie to, kad besimokantieji įgytų profesiją, kuri būtų naudinga darbo rinkai ne tik dabar, bet ir ateityje. Girdime verslo balsą“, – teigė D. Bakšys.

Be to, įgijus profesinį išsilavinimą, atsiveria visos galimybės ir pačiam kurti savo verslą.

Mokytis niekada nevėlu

Panevėžio mokymo centre laukiami mokiniai, kurie yra baigę aštuonias ar devynias klases, įgiję pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą. Kartu su pasirinkta profesija mokiniai čia gali įgyti ir pagrindinį bei vidurinį išsilavinimą, o mokslas yra nemokamas ir finansuojamas valstybės lėšomis.

Valstybės lėšomis galima įgyti net dvi profesijas, tad žmonėms tai puiki galimybė turėti tvirtą žinių ir įgūdžių pagrindą savo profesinėje karjeroje.

Gerai besimokantiems mokiniams, kurie siekia įgyti pirmą profesiją, skiriama stipendiją, o iš kitų miestų atvykusiems mokiniams, Panevėžio mokymo centras suteikia galimybę gyventi bendrabutyje.

Panevėžio mokymo centro direktorius D. Bakšys

Kaip pastebi D. Bakšys, vis dažniau jų įstaigos duris praveria ir net ne vieną aukštąjį išsilavinimą turintys žmonės. Tai tik dar kartą įrodo, kaip svarbu įgyti ne tik žinių, bet ir praktinių įgūdžių.

O Panevėžio mokymo centras gali didžiuotis ir kvalifikuotais profesijos mokytojais, ir moderniomis šiuolaikiškomis praktinio mokymo erdvėmis.

Kita vertus, diplomas dar negarantuoja sotaus pragyvenimo, o kaip rodo darbo rinkos tendencijos, darbininkiškų profesijų specialistai geba uždirbti ir kelis kartus daugiau nei žmogus, baigęs aukštąjį mokslą.

„Šiuolaikiniam žmogui mokytis teks visą gyvenimą ir tai lemia besikeičiančios darbo rinkos sąlygos. Dabar keičiasi ir pačios profesijos – ir į šią sritį ateina išmaniosios technologijos. Jau reikia prižiūrėti išmaniąsias stakles, dirbti su suvirinimo robotais. Keičiantis technologijomis, keičiasi ir darbo aplinka“, – pastebi D. Bakšys.

Panevėžio mokymo centras gimnazistams siūlo „paragauti“ pasirinktos profesijos, kad ateityje būtų lengviau pasirinkti, kokiu keliu eiti. Gimnazistai gali rinktis alternatyvą technologijų pamokoms – profesinėje mokykloje mokytis pasirinktos ir jiems aktualios profesijos modulio (pvz. nagų dailės ar periodiško kompiuterinės įrangos ir jos komponentų tikrinimo ir remonto) ir kartu mokytis gimnazijoje. Tai tikrai puiki galimybė įgyti naujų kompetencijų, kurias jaunuoliai galės pritaikyti ateityje, o gal net ir atras save naujoje srityje.

„Kai turi profesiją ar kompetencijų, esi daug saugesnis ir labiau užtikrintas savo ateitimi, turi visas galimybes pats save išlaikyti“, – sakė D. Bakšys.

Mato potencialą

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų direktorius Visvaldas Matkevičius teigė, kad dabar, kai trys profesinės mokyklos susijungė ir tapo vienu dideliu bei stipriu Panevėžio mokymo centru, laimi ne tik čia mokslus pasirinkę mokiniai, bet ir regiono verslas.

„Matome didžiules perspektyvas. Neabejoju, kad jau netolimoje ateityje daugiau atsiras ir pameistrystės, kai mokinys praktinių žinių įgyja ne mokymo įstaigoje, o įmonėje, kuri vėliau gali tapti potencialiu jo darbdaviu. Prie mokymo centro vairo stojus naujam vadovui, verslas mato daug potencialo ir galimybių bendrauti bei bendradarbiauti“, – sakė V. Matkevičius.

Dideli lūkesčiai

Panevėžio savivaldybės vicemerė Loreta Masiliūnienė pabrėžia, kad miesto strategijoje akcentuojama švietimo ir verslo bendrystė, plėtojanti ateities ekonomiką.

Todėl labai svarbus verslo ir Panevėžyje veikiančių švietimo įstaigų bendradarbiavimas – regiono įmonių poreikius atliepiančių ugdymo programų kūrimas ir įgyvendinimas.

Ruošiant jaunuolius ir suaugusiuosius darbo rinkai, svarbus vaidmuo tenka Panevėžio mokymo centrui, kuriame sudarytos geros sąlygos profesiniams ir bendriesiems gebėjimams ugdyti.

„Su Panevėžio mokymo centro veikla siejami dideli lūkesčiai miesto strategijoje, nes profesinis mokymas, labiau nei kitos švietimo formos, siejamas su darbo rinka ir turi atliepti jos pokyčius“, – teigė vicemerė.

Pasak jos, sėkminga pramonės sektoriaus plėtra, veiksmingai veikianti švietimo sistema, kuri sujungia bendrojo ugdymo, profesinio mokymo įstaigas ir aukštojo mokslo institucijas, geros sąlygos gyventi ir dirbti Panevėžio regione ne tik prisidės prie teigiamo šio regiono įvaizdžio formavimo, bet ir, tikėtina, pakels jo ekonomiką.

„Panevėžys – patrauklus miestas gyventi, mokytis ir dirbti, tikime, pritrauks studentus, specialistus čia grįžti ar atvykti. Šiems ambicingiems tikslams įgyvendinti miesto strategijoje ir skiriama daugiausiai dėmesio“, – sakė L. Masiliūnienė.

Panevėžio mokymo centre kiekvienas gali rasti sau tinkamą ir patinkančią profesiją ir įgyti praktinių įgūdžių, kuriuos vėliau galės tobulinti, tęsiant mokslą aukštosiose mokyklose. Primename, kad iki rugpjūčio 7 d. dar galite spėti pateikti prašymą mokytis Panevėžio mokymo centre per LAMA BPO priėmimo sistemą, o tiems, kurie dar neapsisprendė ar turi klausimų, Panevėžio mokymo centras kviečia pasikonsultuoti, pasitarti ir aptarti profesinio mokymo galimybes mokymo centro skyriuose.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų