Į kariuomenę bus pašaukta per 3,8 tūkst. jaunuolių

Į kariuomenę bus pašaukta per 3,8 tūkst. jaunuolių

Kitų metų sausio 7-ąją, kai bus sudaromi karo prievolininkų sąrašai, atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą bus pašaukta per 3,8 tūkst. jaunuolių, antradienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Jos teigimu, dar 210 aukštųjų mokyklų studentų privalomąją pradinę karo tarnybą galės atlikti dalyvaudami Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose.

Tokį įsakymą, anot ministerijos, lapkričio pabaigoje pasirašė kadenciją baigiantis krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

„Nuolatinė privalomoji karo tarnyba ir toliau išlieka vienu sėkmingiausių kariuomenės stiprinimo projektų – į kariuomenę įliejamas šviežias kraujas, auginamas pilietiškumas bei stiprinamas visuomenės ir kariuomenės ryšys“, – sakė ministras.

„Šauktiniai sudaro net 73 proc. profesinės karo tarnybos naujokų ir tai geriausias tarnybos patrauklumo įrodymas, – teigė jis.

„Jaunuolių apsisprendimui COVID-19 įtakos nedaro“

Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas sako, kad sudėtinga situacija dėl koronaviruso nedaro reikšmingos įtakos jaunuoliams eiti tarnauti savo noru.

„Nors epidemiologinė situacija šalyje šiais metais yra itin sudėtinga, jaunuolių apsisprendimui savo noru pasirinkti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ir taip atlikti konstitucinę pareigą, COVID-19 reikšmingos įtakos nedaro“, – teigė A. Balčiūnas.

„Jau šešerius metus iš eilės didėjęs karo prievolininkų, norinčių atlikti tarnybą pirmumo tvarka, skaičius šiemet pasiekė beveik 4,3 tūkst., o savo noru pageidaujančių atlikti tarnybą skaičius išliko stabilus – apie 3 tūkst. Tikimės, kad ateinančiais metais karo prievolininkų, pageidaujančių atlikti savo noru tarnybą nemažės“, – teigė tarnybos direktorius.

Pasak jo, didžiausio šauktinių susidomėjimo šiemet sulaukė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionai.

Šiuos batalionus jaunuoliai rinkosi iš visų Lietuvos rajonų.

KAM teigimu, pastebima tendencija, kad jaunimas jau drąsiau renkasi įvairesnes tarnybos vietas ir nebūtinai savo rajonuose.

Pirmieji kitąmet pašaukti jaunuoliai tarnybą turėtų pradėti kovo pabaigoje Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionuose.

Sudaryti kitų metų karo prievolininkų sąrašai bus paskelbti internete sauktiniai.karys.lt ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo šaukimo į pradžios.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų