Kariškiai ir policija malšino riaušininkus

Kariškiai ir policija malšino riaušininkus

 

Panevėžyje prie „Cido“ arenos trečiadienį užvirė tikras mūšis. Valdžia nepatenkinti riaušininkai susikibo su policijos pareigūnais bei husarų bataliono kariais. Į pareigūnus skriejo ne tik necenzūriniai žodžiai, bet ir vandens buteliai, lazdų ir kojų smūgiai.

Nors pareigūnai buvo pasiruošę atremti riaušininkus, neapsieita be pralieto kraujo. Netradicines riaušes išvydę panevėžiečiai lengviau atsikvėpė supratę, kad tokie vaizdai – ne realiai vykstantys neramumai Aukštaitijos sostinėje, o pratybos, kuriose dalyvauja kariškiai, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai bei kitos valdžios struktūros.

Kaip pasakojo Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vyr. leitenantas, karių ir civilių bendradarbiavimo skyriaus viršininkas Ignas Bačiulis, šią savaitę Panevėžyje vyksta tradicinės pratybos „Karaliaus kirtis 2020“. Jų tikslas – įvairių grėsmių moduliavimas, nuo teroristinių išpuolių civiliniuose objektuose iki atviros kovos, pasitelkiant būtinas karines priemones, siekiant neutralizuoti priešiškas pajėgas. Gebėti suvaldyti situaciją mokosi ne tik kariškiai, bet ir policijos pareigūnai, taip pat ugniagesiai gelbėtojai, vadovybės apsaugos pareigūnai bei įvairių miesto institucijų, kurios gali tapti potencialiais terorizmo taikiniais, darbuotojai. Trečiadienį vykusios imituotos riaušės – vienas masiškiausių renginių, kurį galėjo stebėti ir visuomenė.

„Riaušes kelia Lietuvai priešiškos valstybės tautinės mažumos. Jos reiškia savo nepasitenkinimą dabartine mūsų valdžia ir agresyviai nusiteikusios. Tad karių ir policijos užduotis – kilusias riaušes numalšinti“, – pratybų scenarijų pasakojo I. Bačiulis.

Husarų bataliono atstovo teigimu, šiemet tradicinės pratybos „Karaliaus kirtis“ gerokai mažesnės tiek dalyvių skaičiumi, tiek ir savo apimtimi. Įprastai jos vyksta gegužę, bet dėl pandemijos teko atkelti. Savaitės pradžioje kariškiai treniravosi, kaip veikti nelaimingo atsitikimo metu ar kilus gaisrui, o vėliau kartu su policijos pareigūnais statys patikros postus ir ieškos nelegalių draudžiamų daiktų. Jeigu atsitiktų taip, kad nematomas priešas – Covid-19 dar labiau įsisiautėtų Aukštaitijos sostinėje, neatmetama, kad pratybas gali tekti atšaukti.

„Panevėžyje daugėja užsikrėtimo Covid-19 infekcija, tad ir šių pratybų metu teko imtis ypatingų atsargumo priemonių. Visi kariai su apsaugos priemonėmis, o ir jų gerokai mažiau nei įprastai. Jeigu gautume rimtą signalą dėl koronovirusinės infekcijos augančių susirgimų skaičių, esame pasiruošę bet kada nutraukti pratybas“, – teigė I. Bačiulis.

Galerija

 

Komentarai

  • Mačiau. Dar pagalvojau, kad tikrai čia pratybos. Ačiū dievui, kad Lietuvoj dar protingai gyvenam ir realybėj tokių nesąmonių nėra kaip Amerikoj buvo.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų