Karinės pratybos Panevėžyje baigėsi

Karinės pratybos Panevėžyje baigėsi

Baigėsi Panevėžio mieste vykusios, Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono organizuojamos pratybos „Karaliaus kirtis“.

Pratybos prasidėjo liepos 20 d. Per nepilnas dvi savaites husarai kartu su civilinėmis institucijomis bei kitomis jėgos struktūromis vykdė užduotis, kurių metu visi dalyviai iš savo veiklos srities pusės galėjo įvertinti savo veiklos efektyvumą. Pratybų „Karaliaus kirtis 2020“ laiko ašis buvo padalinta į dvi dalis – pirmą savaitę buvo organizuojama civilinė pratybų dalis ir iki imituojamo karo padėties mieste įvedimo buvo bendradarbiaujama su Panevėžio miesto ir rajono savivaldybėmis, Panevėžio priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, Panevėžio ligonine bei Panevėžio greitosios medicinos pagalba. Visi veiksmai buvo atlikti atsižvelgiant į tai, kad mieste yra paskelbtas aukštas hibridinių grėsmių pavojaus lygis. Taip pat liepos 22 d. buvo organizuotas nemažai dėmesio sulaukęs incidentas – riaušių imitavimas. Jo metu savo pasiruošimą vertino Panevėžio policijos bei Vadovybės apsaugos tarnybos atstovai. Pasak Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Renaldo Žekonio, pratybos naudingos ir policijos pareigūnams.

„Pratybų nauda akivaizdi, dalyvaujame šiose pratybose jau ne pirmi metai ir tai duoda matomų rezultatų. Policijos ir kariuomenės funkcijų pasidalijimas ir veikimas kartu yra itin svarbus norint pasiekti bendrų tikslų. Scenarijaus pakaitaliojimas ateityje sudarytų dar geresnes sąlygas pareigūnams treniruotis. Apibendrinant galima sakyti, kad pareigūnai yra patenkinti ir nusiteikę dalyvauti tokio pobūdžio pratybose ir ateityje“, – teigė R. Žekonis.

Prasidėjus antrajai pratybų savaitei, liepos 25-ąją Panevėžyje buvo imituojamas karo padėties įvedimas ir tai iniciavo antros pratybų dalies pradžią. Antroji pratybų dalis buvo orientuota į gynybines bei puolimo operacijas Panevėžyje bei jo prieigose. Šio etapo metu buvo vykdomos objektų puolimo ir gynybos operacijos mieste ir jo prieigose. Tiek puolimo, tiek gynybos operacijos buvo atliekamos pagal paskelbtus kovinius vadų įsakymus. Pratybose taip pat dalyvavo ir sunkiosios ginkluotės kuopa, kuri treniravosi išdėstyti netiesioginės ugnies pozicijas visame mieste, atsižvelgiant į taktinę situaciją.

KMHB vado plk. ltn. V. Zagurskio vertinimu, pratybos naudingos visomis prasmėmis.

„Kariai treniravosi vykdyti ne tik karines operacijas realistiškoje aplinkoje bet taip pat turėjo puikią progą sąveikauti ir su kitomis struktūromis. Tokių pratybų metu pasitikriname sąveiką tarp padalinių ir institucijų kaip veiktume vienokioj ar kitokioj situacijoj. Be abejonės tokio pobūdžio mokymus organizuosime ir ateityje, nes jų metu sukuriama operacinė aplinka padeda modeliuoti veiksmus kuriuos dalyviai atliktų realioje situacijoje“, – kalbėjo V. Zagurskis.

Didžioji dalis incidentų buvo filmuojama, todėl pratybų dalyviai turėjo galimybę pamatyti savo veiksmus iš šalies ir juos dar kartą išanalizuoti. Jaunieji husarai taip pat džiaugiasi turėję progą sudalyvauti neeiliniuose mokymuose. Kaip sakė III mechanizuotosios kuopos III būrio II skyriaus vyr. šaulys eil. Ignas Vecelis, šios pratybos buvo išskirtinės ne vienu aspektu: beveik visas veiksmas vyko mieste, tarp civilių ir bendradarbiaujant su kitomis instancijomis, taip pat stebėjo nepriklausomi vertintojai, kurie ne vien atkreipdavo dėmesį į klaidas, bet ir kūrė realias karinio konflikto situacijas – tai leido dar labiau įsijausti į pratybas.

„Geras oras ir sutiktų civilių šypsenos neleido kristi motyvacijai net ir kylant nuovargiui. Užsivedę vadai mus vedė į priekį ir skatino judėti iki paskutinio šūvio. Visa tai, būrio kolegų bendradarbiavimas ir vadų teigiamas įvertinimas po mūšio šias pratybas man padarė įdomiausias per visą tarnybos laiką“, – sako I. Vecelis.

Visu pratybų „Karaliaus kirtis 2020“ metu buvo laikomasi COVID-19 infekcijos prevencijos. Dalyviai dėvėjo apsaugines kaukes bei laikėsi saugaus atstumo. Pasibaigus veiksmams su Panevėžio greitąja medicinine pagalba ir ligonine, šios institucijos pratybose nebedalyvavo siekiant užkirsti kelią viruso plitimui.

Kasmet, pratybų „Karaliaus Kirtis“ metu Panevėžio miestas paskelbiamas karine operacijų teritorija, įvedama Karo padėtis. Pratybų scenarijus kiekvieną kartą nežymiai keičiasi, tačiau nesikeičia pagrindinis tikslas – gebėti valdyti saugumo situaciją, treniruoti organizacijų tarpusavio sąveiką ir bendradarbiavimą su visais pratybose dalyvaujančiaisiais. Pratybose „Karaliaus Kirtis“ dalyvauja visa Panevėžio miesto karinė įgula bei kitos jėgos struktūros.

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų