Kareivinėse – ištvermės išbandymai

Kareivinėse – ištvermės išbandymai

 

Panevėžio rajone, Dembavoje, įsikūręs Karaliaus Mindaugo husarų batalionas mini 23-iąsias vėliavos kėlimo metines. Ceremoniją vainikavo kasmetis bėgimas specialiai parengtu kliūčių ruožu „Husarų takas“.

Prieš prasidedant iškilmingai rikiuotei centrinėje bataliono aikštėje, atidarytas naujam gyvenimui prikeltas ir sutvarkytas muziejus. Jis įsikūrė karininkų ramovės pastate.

Karaliaus Mindaugo husaro bataliono vado plk. ltn. Rolando Putniko teigimu, nors ne visi darbai užbaigti – reikia papildyti eksponatų, pagražinti patį pastatą – pradžia džiugina akį.

Bataliono vadas paprašė į vėliavos pagerbimo ceremoniją atvykusio Jo Ekscelencijos arkivyskupo Gintaro Grušo palaiminti muziejaus gyvavimą, kad šis galėtų tobulėti ir plėstis.

Laimindamas susirinkusiuosius, Jo Ekscelencija linkėjo, jog visi, peržengę muziejaus slenkstį, sugebėtų pasisemti išminties iš praeities ir istorijos, o į ateitį žvelgtų su Dievo stiprybe ir palaima.

Muziejuje dar negausu trofėjų, tačiau kolekcija iš tiesų spalvinga: įvairios apdovanojimų taurės, dujokaukės, sprogmenys, sena spausdinimo mašinėlė, karinė apranga, proginės monetos, ženkleliai, antpečiai, gertuvės ir kita.

Galerija

Atnaujino įžadus

Rikiuotėje dalyvavo bemaž trys šimtai bataliono kuopų karių.

Prieš susirinkusiųjų minią išsirikiavę kariai prisiekė ir atnaujino savo įžadus bataliono karinei vėliavai. Priklaupę ant kelio ir rankoje laikydami kepures, kartojo ltn. plk. R. Putniko tariamus žodžius: „Mes, mindaugiečiai, jūsų akivaizdoje prisiekiame gerbti šią mums patikėtą kovinę bataliono vėliavą, kuri mums bus Tėvynės simbolis. Prisiekiame tarnauti taip, kad ji niekada nebūtų atimta iš mūsų bataliono. Prisiekiame saugoti ją negailėdami nei jėgų, nei gyvybės taikos metu ar mūšyje. Tepadeda mums Dievas.“

Po šių žodžių suteikti aukštesni kariniai laipsniai, kuriuos tvirtu niuksu prisegė bataliono vadas. Laipsnius palaimino bataliono kapelionas mjr. Virginijus Veilentas, jis paminėjo, jog tai – ne tik karių asmeninių nuopelnų įvertinimas, bet ir įpareigojimas negailint jėgų darbuotis Tėvynės Lietuvos labui.

Kariams įteikti atminimo medaliai, diplomai. Blizganti pirmosios vietos taurė, atitekusi geriausiam husarų skyriui, į aikštę atvežta šarvuočio.

Prisilietė prie karių gyvenimo

Po iškilmingos rikiuotės bataliono lankytojai galėjo susipažinti su karine technika. Žmonės matavosi karių atributiką – liemenes, šalmus.

Čia buvo galima pamatyti įvairios sunkiosios artilerijos: granatsvaidžių, minosvaidžių, sunkiųjų kulkosvaidžių, sveriančių 40 kilogramų, šaunamųjų ginklų. Aikštėje išsirikiavo tankai, sunkvežimiai, policijos bei gaisrinės ekipažai.

Bene labiausiai laukiamas buvo jau ne pirmus metus organizuojamas kliūčių ruožas „Husarų takas“. Specialiai paruoštame maršrute pasitikrinti jėgas galėjo iš anksto užsiregistravę civiliai: vaikai, paaugliai, suaugę gyventojai. Šiais metais „Husarų take“ dalyvavo net 16 komandų. Viena jų – profesionalūs kariai.

Šių metu maršrutą nuspręsta šiek tiek praplėsti, visos rungtys sudarė maždaug dviejų kilometrų atstumą.

Prie kiekvienos rungties punkto drąsuolių laukė instruktoriai, kurie ne tik aiškino, ką daryti, bet ir negailėjo it botagu kertančių skatinimo šūksnių. Dalyviams teko kaip reikiant paprakaituoti: daryti atsispaudimus, pritūpimus, nešti sunkius neštuvus, lįsti per vandens pripildytas angas, murdytis purve.

Po estafetės komandos vos gaudė kvapą. „Troškūnų“ komanda tvirtino, jog jaučiasi pakylėti, kad pavyko įveikti visą trasą.

Jaunuoliai atviravo, jog jiems buvo smalsu sužinoti, koks tas karių gyvenimas, nes bene visi svajoja sieti savo ateitį su armija.

Galerija

Komentarai

  • Kareivukams valio!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų