P. Židonio nuotr.

Karas sustabdė traukinį

Karas sustabdė traukinį

Ne tik sumažėjęs keleivių srautas, bet ir Europos Sąjungos sankcijos, pritaikytos Rusijai, visoje Lietuvoje gerokai apkarpė traukinių maršrutus.

Iš Šiaulių į Rokiškį keleivius veždavusių traukinių galinė stotelė nuo liepos 1-osios bus Panevėžys.

Šiauliai–Rokiškis maršrutu keleivius vežiodavusių traukinių dalies ruožo uždarymą panevėžietė Laima Streikienė įvardijo kaip nemenką patogumo praradimą. Traukinio jai ypač trūks dabar, vasarą.

„Po avarijos neįgaliu tapęs mano vyras vasaras leidžia iš tėvų paveldėtoje sodyboje Rokiškio rajone. Aš dirbu, su sūnumi gyvename bute Panevėžyje, o savaitgaliais traukiniu vykstame į sodybą. Išlipusius Skapiškio geležinkelio stotyje vyras mus pasitikdavo ir likusį kelią parveždavo automobiliu. Dabar iki Skapiškio teks bandyti nusigauti autobusu. Tas autobusas važiuoja dvigubai ilgiau, nei rieda traukinys“, – laukiančius vargus vardijo pati automobilio nevairuojanti moteris.

L. Streikienė pripažįsta, kad Rokiškio link iš Panevėžio traukiniu važiuoja nedaug žmonių.

„Važiuodami sėdime išsisklaidę. Jei suskaičiuotum visus keleivius, turbūt būtų tik trečdalis vagono. Maršrutu, kuriuo vykstame, vienas vagonas ir tevažiuoja“, – pasakojo panevėžietė.

Pritrūko atsarginių dalių

Bendrovei „Lietuvos geležinkeliai“ atstovaujanti Kotryna Dzikaraitė teigia, jog nuo vasaros vidurio – liepos 1-osios – trumpinti traukinio Šiauliai–Panevėžys maršrutą tenka ir dėl to, kad iki Rokiškio važiuoja vidutiniškai tik po dešimt keleivių, nors traukinyje 88 sėdimos vietos.

Tačiau dar svaresnė bendrovės nurodoma maršruto trumpinimo priežastis – Rusijos pradėtas karas Ukrainoje, dėl ko Europos Sąjunga pradėjo taikyti agresorei ekonomines sankcijas.

Visą straipsnį skaitykite birželio 17 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Vasaros metu reikia traukiniu maršruto Šiauliai-Daugpilis!Esu su daug kuo diskutaves šiuo klausimu ir labai daug butu norinčiu nudundėti i Daugpili traukiniu!Reikia netrumpinti maršruta,o pratesti,nesirenkant lengviausio budo tiesiog naikinti :(Nesuprantu kodėl šio maršruto negaivina?!Kodėl nepratestavus šio maršruto,vasaros metu ir sukurus patogu nuvykimo-grižimo laika.Man rodos su šio ruožo maršruto vadyba silpnokai,entuziazmo nulis.Tik pažiurėkit atkurtaa vandens maršrutas vasaros sezonu su laivu Raketa Kaunas-Nida ir kaip pilnas plaukia,čia tik kaip pavizdys,nes i Daugpili iš nostalgijos tikrai daug norinčiu pradundėti!Tai geriau pirmyn nuo 2022-07-01 i Daugpili!!!!!!!!!

    • Atsakyti
    • Iki Daugpilio ✌

      • Atsakyti
  • ,,Karas sustabdė traukinį“ Jo Kupiškį bombarduoja pernykštėmis bulviemis.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų