Karas prieš biokuro katilinę grįžo bumerangu

Karas prieš biokuro katilinę grįžo bumerangu

Drastiškai ūgtelėjusių šilumos kainų išgąsdintiems panevėžiečiams belieka guostis, kad jos būtų dar baisesnės, jei prieš keletą metų didžiulio pasipriešinimo, palaikomo tuomečio seimūno Povilo Urbšio, sulaukęs nepriklausomas šilumos gamintojas būtų nusprendęs nebeinvestuoti Panevėžyje.

Sušvelnino kainų šoką

Prieš penkerius metus Panevėžyje, Beržų gatvėje, biokuro katilinę statyti sumojusi privati įmonė susidūrė su milžinišku dalies gyventojų ir jų pusėn stojusio tuomečio Seimo nario Povilo Urbšio pasipriešinimu.

Dabar šilumos tiekėja „Panevėžio energija“ pripažįsta: išaugus dujų kainai, konkurento atėjimas panevėžiečius gelbėja nuo dar baisesnių sąskaitų už šildymą.

Savivaldybės tarybos posėdyje tvirtinant „Panevėžio energijos“ finansinę 2021 metų ataskaitą, jos generalinis direktorius Petras Diksa pripažino: nepriklausomas šilumos gamintojas sumažino finansinę naštą centralizuotai besišildantiems panevėžiečiams.

Tokią išvadą P. Diksai teko pateikti įmonės „Biokuro energija“ įtaka šilumos kainai susidomėjus Tarybos opozicijos atstovui Povilui Urbšiui.

„Kiek privačios biokuro katilinės veikimas paveikė „Panevėžio energijos“ kainas, kiek dėl jų dalyvavimo rinkoje ta kaina buvo stabilizuota, nedidėjo?“ – susirūpino P. Urbšys.

P. Diksos teigimu, kol gamtinės dujos nebuvo pabrangusios, „Biokuro energijos“ įtaka centralizuotai tiekiamos šilumos galutinei kainai išties neatrodė didelė. Nepriklausomas šilumos tiekėjas pernai sausį netgi pralaimėjo aukcioną, „Panevėžio energijai“ pasiūlęs šilumos už didesnę kainą, nei šioji pati pasigamindavo naudodama gamtines dujas.

Tačiau baigiantis 2021-iesiems situacija iš esmės pasikeitė.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 26 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Eilinį kartą pasirodė urbšio trumparegiškumas ir veikimas prieš viską. Kad ką nors sukurtum, reikia turėti smegenų, o loti prieš viską kur kas paprasčiau….

    • Atsakyti
  • Nereikėtų, eilinį kartą, skleisti melą. Prieštarauta buvo dėl netinkamai parinktos vietos biokuro katilinei. O juk buvo tvirtinama , kad tai bus sandėliavimo aikštelė ir taip toliau ir……..

    • gal „nesivartykit iš gaidžio“? diedai su aplinkinėm bobom rėkavo, mitingavo būtent „nereikia, nunuoidys, uždusim“, o urbšas buvo palaikytojas ir ohoho- seimunas.

      • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų