Karantino pasekmės – smurtas ir skurdas

Karantino pasekmės – smurtas ir skurdas

Nevyriausybinės organizacijos šaukia apie nematomą karantino pusę – išaugusį smurtą šeimose ir skurdą. Tiesiantys pagalbos ranką smurto aukoms nevyriausybininkai tvirtina, jog tokios blogos situacijos, kaip per antrąjį karantiną, dar nėra buvę.

Agentūros „SOS vaikai“ Panevėžyje vadovė Irma Zabulionytė pasakoja sulaukianti gerokai daugiau pranešimų apie smurtą šeimose iš visos Panevėžio apskrities policijos komisariatų.

„Kartais vien skaitant pranešimą gerklėje gumulas stoja, bandant suvokti, kaip žmogui reikėjo visa tai ištverti“, – teigė I. Zabulionytė.

Labdaros ir paramos fondo „Gėrio trupinėlis“ savanorė Irena Dervinienė patvirtina, kad tokių sunkių metų dar nėra buvę. Anot jos, jei ne tokių nevyriausybininkų pagalba, kai kuriose šeimose vaikai būtų pasmerkti badui, nors šiais laikais turėtų būti sunku suvokti, kad yra tokių, kurie neturi ką padėti ant stalo. Pasak I. Dervinienės, iki karantino jų fondas aprūpindavo vargstančias šeimas geradarių suaukotais drabužiais, avalyne, sauskelnėmis, kitais daiktais. Dabar nuolat plaukia prašymai tiesiog nupirkti maisto. Taip pat gerokai išaugo prašymų nupirkti reikalingų vaistų ar medikamentų sergantiems vaikams.

Visą straipsnį skaitykite vasario 3 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų