P. Židonio nuotr.

Karantino pasekmės – knibždantys parkai

Karantino pasekmės – knibždantys parkai

Griežtas draudimas išvykti iš savo savivaldybės atsisuko kitu galu. Praėjusį savaitgalį pareigūnams prisiėjo ne tik vaikyti besibraunančiuosius į miestus, bet dar ir prižiūrėti masines pramogas parkuose.

Panevėžyje Kultūros ir poilsio parke supiltas kalnas savaitgalį iki pačių išnaktų priminė skruzdėlyną, o į patį parką žmonių susirinko ne mažiau nei į gerai suorganizuotą žiemos šventę.

Nors tokius pramogautojus policija labiau drausmino žodžiais nei realiomis baudomis, tačiau linksmybės ne vienam baigėsi dar skaudžiau – nusileidus nuo kalno smūgiais į medžius.

Ir į medį, ir į vandenį

Į parką pačiuožinėti nuo kalno du mažamečius šeštadienio vidudienį atvedusi panevėžietė Auksė Šeštokienė pasakojo likusi apstulbusi nuo žmonių grūsties. Pramogautojų automobiliai Nemuno gatvėje rikiavosi nuo pat tilto iki „Cido“ arenos automobilių aikštelės, jais užkimšta buvo ir Parko gatvė.

„Atrodė, kad visas Panevėžys suvažiavo. Visi čiuožė, kas kuo turi – rogutėmis, čiuožynėmis, slidėmis. Kad nučiuožtum nuo kalno saugia trasa, reikėjo pastovėti netrumpoje eilėje. Ne ką mažiau buvo čiuožiančių į kitą pusę, tiesiai į medžius“, – įspūdžiais dalinosi A. Šeštokienė.

Panevėžietė su vaikais šeštadienį į parką atėjusi apie 13 val. jau po valandos suko namo, nors, anot jos, prie kalno linksmybės tęsėsi iki gilios nakties.

„Gyvenu Tulpių mikrorajone. Eidama miegoti apie 23 val. pradariusi langą dar girdėjau čiuožiančių šūksnius, krykštavimus“, – pasakojo A. Šeštokienė.

Kitą dieną mama nebelaukė vidudienio ir, tikėdamasi mažiau žmonių, vaikus pačiaužyti nuvedė apie 10 val. Anot jos, parke išvydo tokį patį vaizdą kaip ir praėjusią dieną.

A. Šeštokienė teigė per tą laiką nė kartą nepastebėjusi policijos ekipažų, tačiau net porą kartų į pramogų vietoje lėkė greitosios medicinos pagalbos automobilis.

„Žmonės kalbėjo, kad susižeidė vaikas. Jis čiuožė ne saugia trasa, o į kitą pusę. Ten šlaite daug medžių. Ir trenkėsi tiesiai į vieną“, – pasakojo Auksė.

Jos nuomone, ne vienas toks pramogautojas namo turėjo sugrįžti šlapiomis kojomis. Savaitgalį socialiniuose tinkluose netgi buvo pasklidęs įrašas apie iš šaltinėlio, tekančio pro kalną, ištrauktą vaikišką batuką. Atsiliepė batuko jaunojo savininko tėvai.

„Tokių nugarmėjusių į upeliuką buvo ne vienas. Pati mačiau, kaip vaikai nuo kalno leidosi link upelio – vieni jį peršoko, kitiems prasčiau sekėsi. Laimei, kad jame vandens mažesniam vaikui vos iki kelių, didesniam – iki kulkšnių“, – kalbėjo A. Šeštokienė.

Apgręžtųjų šimtai

Žiemos pramogų išsiilgusieji viešąsias erdves masiškai užplūdo visoje Lietuvoje. Savaitgalį Policijos departamentas netgi viešai kreipėsi į visuomenę prašydamas rinktis tokias vietas, kuriose nėra daug žmonių, nepamiršti dėvėti apsaugos kaukių ir laikytis saugaus atstumo.

Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos specialisto Tado Martinaičio teigimu, apie tokius susibūrimus policijai pranešinėjo ir patys gyventojai.

„Policijos ekipažai reagavo į pranešimus, važiavo kalbėtis su pramogautojais, priminti, kad nederėtų taip elgtis. Tikimasi, kad žmonės yra sąmoningi, bet savaitgalį parkuose matėme tikrai per daug žmonių ir tikrai ne visi laikėsi saugaus atstumo. Dar nėra tinkamas laikas tokioms masinėms pramogoms“, – teigė policijos atstovas.

Anot jo, pareigūnai ne tik patruliavo mieste, bet ir iš pravažiuojančių tarnybinių automobilių leisdavo garso įrašus apie būtinybę laikytis karantino reikalavimų. t.Martinaičio teigimu, savaitgalį intensyviau buvo tikrinamas ir įvažiavimas į Panevėžį, ir patruliuojama pačiame mieste. Visoje apskrityje kelionės neleista tęsti 350 automobilių, vien prie įvažiavimų į Aukštaitijos sostinę apgręžta 150 automobilių.

Dėl karantino reikalavimų nesilaikymo surašyta 50 administracinio teisės pažeidimo protokolų. Kiek iš jų – už būriavimąsi viešose vietose, Panevėžio policija pirmadienį duomenų dar nebuvo surinkusi.

Komentarai

  • Tai labai gerai, kad žmonės laiką leidžia gamtoje, kur tyras, gaivus oras. Nejaugi pasakysite, kad kambaryje sėdėti saugiau, o gal pagal jus saugiau maximose, kurios visos perpildytos? Nebesvaikite su ta savo korona. Džiaugiuos, kad žmonės su vaikučiais linksmai pramogauja parke, taip ir turi būti. Prasidėjo žiema, prisnigo, tiesiog nuostabu. Geros nuotaikos visiems:)

  • Ligos neneikime, bet sveiko oro įkvėpti reikia. Ypač, kad vaikai mokosi namie prie kompiuterių. Retos tokios žiemos ir jų džiaugsmai. Atlaisvinus uždarymus į rajoną, galėtų plačiau pasklisti į miškelius, pušynus šalia miesto.

  • kam tie zenklai stoveti draudziama jeigu ju niekas nesilaike, pilna stovinciu automobiliu ir niekam tai neidomu, o jeigu sustoja koks vienas automobilis keliom minutems tai iskarto prisistato del baudeles.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų