Karantinas linksmai: koncertą surengė daugiabučių kieme

Karantinas linksmai: koncertą surengė daugiabučių kieme

Įvairūs renginiai ir koncertai atšaukti neribotam laikui, tačiau antradienio vakarą Panevėžyje, prie kelių Beržų gatvės daugiabučių, surengtos tikros linksmybės.

Panevėžiams puikiai žinomi atlikėjai Vaidas ir Birutė Dzežulskiai dovanojo savo gyvo garso koncertą, o žiūrovai jiems pritarė ir plojo iš savotiškų ložių – savo butų balkonų. Netradicinės akcijos rengėjos – Asta Štaraitė ir Justina Aleknienė – žada kiekvieną dieną nauju koncertu stebinti vis kitą kiemą.

Nors koncertas gyventojams iki paskutinės minutės buvo staigmena, vos pasigirdus pirmiesiems akordams, daugelis puolė į balkonus ar pro langus stebėti šiuo metu neįprasto reginio. Netrukus aplink  ėmė nedrąsiai rinktis ir pavieniai žiūrovai iš aplinkinių kiemų. O koncertą vainikavo plojimų audra.

Netradicinio renginio „Kultūra į kiemus“ organizatorės Justina ir Asta šypsosi, kad jei ne Mahometas pas kalną, tai kalnas ateina pas Mahometą. Anot jų, šiuo metu nėra galimybės lankytis koncertuose ar spektakliuose, bet kultūra gali ateiti į kiekvieną kiemą. Šią idėją jos pasiskolino iš Kauno entuziastų, kur tokie koncertai labai išpopuliarėjo.

„Pačios verdame toje kultūrinėje terpėje, matome, kad žmonėms šiuo metu itin trūksta gyvo kontakto, garso, emocijų. Viso to negali atstoti nei per televiziją, nei per kompiuterio ekranus rodomi koncertai. Tad kodėl bent mažos dalelės tikros kultūros nepadovanoti ir panevėžiečiams“, – mano iniciatyvios panevėžietės.

Pasirinkti, kuriame kieme surengti pirmąjį koncertą, nebuvo lengva užduotis. Joms teko apvažiuoti visą Panevėžį, ieškant geriausios vietos. Kol galiausiai Aukštaičių-Žemaičių bendruomenė pasiūlė organizuoti Beržų g. 21-ojo namo kieme.

„Labai kviečiame ir kitas bendruomenes įsitraukti ir koncertą suorganizuoti savo kieme“, – siūlė organizatorės.

Laukia muzikalūs vakarai

Akcijos „Kultūra į kiemus“ Panevėžyje sumanytojos prasitarė, kad net pačios šiek tiek abejojo projekto sėkme.  Tačiau kiek kreipėsi į atlikėjus bei įgarsinimo operatorius, visi mielai sutiko prisijungti. Panevėžiečiams kiemuose nusiteikę koncertuoti net tokios miesto garsenybės kaip „X faktoriaus“ finalistai Titas ir Benas, saksofonistas Jonas Sikorskis, grupės „Marabou“ bei „Sound of  Darkness“.

„Visi jie panevėžiečiai, nuoširdžiai dovanojantys koncertus savo miesto žmonėms. Net nesitiki, kad Panevėžyje tiek daug iniciatyvių žmonių. Kol kas koncertus planuojamės savaitei, bet tikimės, kad šią iniciatyvą pavyks tęsti ir toliau. Norisi ne tik ugdyti panevėžiečių kultūrinį skonį, bet ir skatinti bendruomeniškumą, psichologiškai padėti atsigauti“, – kalbėjo Justina ir Asta.

Jos viliasi, kad atsiras ir daugiau rėmėjų.  Jau pirmojo koncerto metu  aktyviausi žiūrovai buvo apdovanoti gardžiais rėmėjų prizais. Pro balkonus ant virvučių nutįso įvairiaspalviai maišeliai ar krepšeliai, į kuriuos organizatoriai įdėjo saldžių lauknešėlių.

Kur vyks kitas koncertas, organizatorės laiko paslaptyje. Anot merginų, paskelbus iš anksto apie tikslią vietą ir laiką, labai tikėtina, kad susirinks nemažai žmonių, o tą daryti karantino metu griežtai draudžiama. Tad kol kas stebėti bundančią kultūrą siūlo mėgautis iš savo VIP ložių – balkonų ir ekranuose, tai yra savo languose.

„Kodėl nepasipuošus kiekvieną vakarą ir mėgautis kultūra kitaip. Prisiminkime tą jaudulį laukiant koncerto, dalinkimės gražiausiomis emocijomis ir muzikos garsais. O gal ši  idėja įgaus pagreitį ir kiti kuriantys žmonės prisijungs prie šios iniciatyvos“, – šypsosi smagios atrakcijos organizatorės.

 

P. Židonio nuotr.

Galerija

Komentarai

  • Galėtų klausytojai sumesti po kelis eurus koncertuotojams, nes šiuo metu tikrai turi pasitaupę.

    • Atsakyti
  • Miela matyti savo buvusius namus.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų