Karantinas koreguoja Kalėdas

Karantinas koreguoja Kalėdas

Šie metai privertė daug ko atsisakyti.  Artėjant žiemos šventėms miškininkai nusprendė neberengti įprastos akcijos „Parsinešk Kalėdas į namus“, o verslininkai pastebi, kad kai kurie gyventojai apskritai planuoja pataupyti ir nepuošti žaliaskarių. Visgi kitokia situacija kursto ir naujas šventines tradicijas.

Išskirtinių verslų Panevėžyje savininkas Audrius Pocius turi dar vieną netradicinę idėją. Jis sumanė nuomoti kalėdines eglutes.

Toks sumanymas kituose Lietuvos miestuose – ne naujiena. Klientas užsisako medelį,  nuomotojai jį pristato į vietą  ir po švenčių išsiveža. Tokia nuomai kainuoja nuo 35 iki 65 eurų.

„Šių metų situacija yra įvairiaspalvė. Iš vienos pusės dabartinėmis sąlygomis mūsų idėja yra itin patogus ir logiškas sprendimas, pasirūpinant egle neišeinant iš namų. Iš kitos pusės – yra ir visai eglutės atsisakančių žmonių, nes tokiu metu negali sau leisti papildomų, nebūtinų išlaidų“, – pastebi verslininkas.

Valstybinės miškų urėdijos Panevėžio regiono padalinio girininkijose bei medelyne Kaimiškyje prekyba žaliaskarėmis irgi vos juda. „Anksčiau tokiu metu eglutes jau pirkdavo įvairios įstaigos, mokyklos, darželiai. Šiemet iki dabar sulaukėme tik kelių tokių pirkėjų – karantinas tikrai veikia ir šią sritį“, – pripažįsta medelyno vadovas Egidijus Kaluina.

O ilgametis kalėdinių eglučių augintojas Eugenijus Galvanauskas įsitikinęs, kad Kalėdos lietuviams šventas reikalas ir koronavirusas jų negali atimti.

Pensininkas su žmona jau pradėjo prekybą savo 40 a ūkyje Panevėžio rajone. Pora turi 2000 lietuviškų ir sidabrinių žaliaskarių.

Visą straipsnį skaitykite gruodžio 2 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

 

Komentarai

  • Aš irgi neturiu jokio noro nieko puošti.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų