G. Kartano nuotr.

Karaliaus Mindaugo husarų batalione iškilmingai pasitiktas naujas vadas

Karaliaus Mindaugo husarų batalione iškilmingai pasitiktas naujas vadas

Karaliaus Mindaugo husarų batalione iškilmingai sutiktas naujasis vadas pulkininkas leitenantas Ernestas Gaigalas.

„Galvodamas apie šios dienos ceremoniją supratau kad šiandien ne metas galvoti kas bus, žarstyti pažadus ar vizijas. Dar nesijaučiu užsitarnavęs Jūsų ilgesnio dėmesio. Taigi, šį kartą būsiu šykštus savo kalboje ir apsiribosiu trimis padėkojimais. Pirmiausia dėkoju kariuomenės vadovybei, kuri paskyrė mane šio tikrų kovotojų DNR turinčio vieneto vadu. Man didelė garbė po šešių metų pertraukos grįžti į vilkų gaują. Taip pat noriu padėkoti savo šeimai, kuri šiandien stovi visai šalia manęs, ačiū jiems už tai, kad rėmė mano norą ateiti į šias pareigas. Galiausiai dėkoju bataliono kariams, kurie priėmė mane čia TOP lygiu. Vakarykštė diena praėjo greičiau, nei spėjau apie ją pagalvoti, tačiau nei akimirkai nepasijutau čia svečiu, o juolab svetimu. Šventai tikiu, kad mūsų laukia keli metai gerų kariškų nuotykių ir kaip sakė Didžiojo Jono Karolio Chodkevičiaus mirties angelai: Jei dievas su mumis, tai kas tada prieš mus? Viešpatie, padėk mums – tėvynės laisvę ir garbę ginam!”, – iškilmingoje ceremonijoje kalbėjo naujasis vadas.

Vado sutikimo ceremonijoje dalyvavo Krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas plk. Mindaugas Petkevičius, Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, statutinių organizacijų vadovai, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ batalionų vadai, kiti svečiai.

„Karaliaus Mindaugo husarų batalionas jau daug metų Panevėžiui yra daug daugiau nei kariuomenės dalinys. Miestas ir batalionas glaudžiai bendradarbiauja miesto renginiuose, pratybose ir kitose veiklose. Džiaugiamės šia bendryste, džiaugiamės jos dėka vis augančiu panevėžiečių susidomėjimu ir pasitikėjimu Lietuvos kariuomene. Naujajam vadui pulkininkui leitenantui Ernestui Gaigalui linkiu sėkmės įgyvendinant sau ir batalionui keliamus tikslus. Tegul stiprėjantis batalionas, o drauge ir tolesnis bendradarbiavimas būna naudingas ir kariams, ir panevėžiečiams“, – linkėjo meras R. Račkauskas.

Ceremonijos metu įteikti aukštesni kariniai laipsniai ir vardinės dovanos pasižymėjusiems tarnyboje kariams. Po apdovanojimų „Geležinio Vilko“ brigados vadas plk. Mindaugas Petkevičius naujajam bataliono vadui plk. ltn. Ernestui Gaigalui įteikė bataliono Kovinę vėliavą. Naujasis vadas apėjo rikiuotę bei pasisveikino su kariais.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų