G. Kartano nuotr.

Karaliaus Mindaugo husarų batalione į atsargą išleidžiami 245 šauktiniai (fotogalerija)

Karaliaus Mindaugo husarų batalione į atsargą išleidžiami 245 šauktiniai (fotogalerija)

Karaliaus Mindaugo husarų batalione vyko nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigusių 245 karių išleidimo į atsargą ceremonija.

Dalis jaunuolių priėmė sprendimą tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje, kaip profesinės karo tarnybos kariai.

„Šiandien jūs išleidžiami į atsargą, atlikę tarnybą Lietuvos kariuomenėje ir garbingai įvykdę pareigą Lietuvos valstybei. Jūsų tarnyba ir pasiekti rezultatai neabejotinai stiprino kariuomenę bei padėjo užtarnauti visuomenės pagarbą bei pasitikėjimą Lietuvos kariais. Tai ypač svarbu šiandien, brutalios Rusijos agresijos prieš brolišką ukrainiečių tautą akivaizdoje, kai į Europą grįžo karas pačiu žiauriausiu savo pavidalu. Šiame kontekste jūs esate tvirčiausias mūsų saugumo garantas. Tad man garbė būti čia bei Panevėžio ir panevėžiečių vardu padėkoti už jūsų tarnybą. Ačiū jums ir kuo didžiausios sėkmės tolesniame kelyje. Tėvynės labui“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Ceremonijos metu buvo apdovanoti ir pasižymėję pratybose iniciatyvūs kariai. Taip pat pasveikintas geriausias VII laidos nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karys, kuria tapo Štabo kuopos štabo būrio CBRB skyriaus žvalgybos grandies žvalgė eil. Gertrūda Statkutė.

Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą husarų batalione pradėjo 2021 m. lapkričio 29 d. Tai jau VII laida. Per tarnybos laikotarpį išmoko taktikos, topografijos, išgyvenimo, disciplinos, susipažino ir išmoko naudotis su Lietuvos kariuomenės naudojama ginkluote, technika bei kitais dalykais, kurie svarbūs tikram kariui. Šie mokymai nenuėjo veltui ir tikimasi, kad jie bus naudingi ne tik karo tarnyboje, bet ir asmeniniame gyvenime.

Visi tarnybą baigę šauktiniai kariai, išleidus juos į atsargą, bus įrašyti į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir karo prievolininkų registrą. Vėliau kartą per penkerius metus jie bus šaukiami į 3-4 savaičių trukmės kartotinius mokymus ir pratybas, organizuojamus parengtojo rezervo kariams.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų