G. Kartano nuotr.

Karaliaus Mindaugo husarų batalionas į atsargą išleido šimtus šauktinių

Karaliaus Mindaugo husarų batalionas į atsargą išleido šimtus šauktinių

Karaliaus Mindaugo husarų batalione surengtoje iškilmingoje ceremonijoje į atsargą išleisti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigę 268 kariai.

Dalis šių jaunuolių tęs tarnybą Lietuvos kariuomenėje, kaip profesinės karo tarnybos kariai, kiti tęs darbus buvusiose darbovietėse, studijuos universitetuose, kolegijose, profesinėse mokyklose.

Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai – VIII laida – tarnybą Karaliaus Mindaugo husarų batalione pradėjo 2022 m. gruodį. Per tarnybos laikotarpį išmoko taktikos, topografijos, išgyvenimo, disciplinos, susipažino ir išmoko naudotis Lietuvos kariuomenės naudojama ginkluote, technika bei kitais dalykais, kurie svarbūs realiame kare. Tikimasi, kad šie mokymai ir įgytos žinios bus naudingos ne tik karo tarnyboje, bet ir asmeniniame gyvenime. Pasak jaunųjų karių, per tarnybos laiką įdomiausios ir įsimintiniausios buvo rugpjūčio pradžioje dvi savaites įvairiose miesto erdvėse vykusios pratybos „Karaliaus kirtis 2023“.
Visi tarnybą baigę šauktiniai kariai, išleidus juos į atsargą, bus įrašyti į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir karo prievolininkų registrą. Vėliau kartą per penkerius metus jie bus šaukiami į 3-4 savaičių trukmės kartotinius mokymus ir pratybas, organizuojamus parengtojo rezervo kariams.

G. Kartano nuotr.

G. Kartano nuotr.

„Šiandien, po devynių mėnesių tarnybos, išleidžiami kone trys šimtai privalomosios pradinės karo tarnybos karių. Per tuos devynis mėnesius iš civilių tapote kariais, įgijote kovinių įgūdžių ir patirties. Visa tai neabejotinai sustiprino mūsų kariuomenę. Tai nepaprastai svarbu, nes antrus metus broliškoje Ukrainoje vykstantis Rusijos sukeltas karas kelia realias grėsmes Lietuvai, Europai ir visam demokratiškam pasauliui, todėl šį Jūsų patirtis prisideda užtikrinant visų mūsų saugumą. Dėkoju Jums už tarnybą ir linkiu kuo didžiausios sėkmės tolesniame kelyje. Nepraraskite čia įgytos kovinės dvasios, kad, jeigu iškils grėsmė, atvyktumėte ginti Tėvynės. Žinoma, linkiu, kad ta diena niekada neišauštų, bet turime būti pasiruošę. Tėvynės labui“, – sveikino Panevėžio meras Rytis Račkauskas.

 

 

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų