G. Kartano nuotr.

Karaliaus Mindaugo husarų batalione į atsargą išleidžiama 330 šauktinių karių

Karaliaus Mindaugo husarų batalione į atsargą išleidžiama 330 šauktinių karių

Šiandien Karaliaus Mindaugo husarų batalione vyko nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigusių 330 karių išleidimo į atsargą ceremonija.

Nemaža dalis jaunuolių tęs tarnybą Lietuvos kariuomenėje, kaip profesinės karo tarnybos kariai.

„Šiandien čia susirinkome ypatinga proga – į atsargą išleidžiame karius, savo laiką ir kompetencijas skyrusius Lietuvos kariuomenei ir Lietuvos valstybei. Jūsų gebėjimai, tikėjimas tuo, ką darėte ir pasiekti rezultatai ne tik stiprino kariuomenę, bet ir padėjo užtarnauti visuomenės pagarbą ir pasitikėjimą Lietuvos kariais. Džiaugiuosi galėdamas Panevėžio ir panevėžiečių vardu padėkoti už jūsų tarnybą. Linkiu kuo didžiausios sėkmės ateities darbuose“, – sveikinimo kalbą sakė meras Rytis Račkauskas.

Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą husarų batalione pradėjo gruodžio 7 d. Per tarnybos laikotarpį išmokta taktikos, topografijos, išgyvenimo, disciplinos, susipažinta ir išmokta naudotis Lietuvos kariuomenės naudojama ginkluote, technika bei kitais dalykais, kurie svarbūs tikram kariui. Šie mokymai nenuėjo veltui ir tikimasi, kad jie bus naudingi ne tik karo tarnyboje, bet ir asmeniniame gyvenime.

Pasak jaunųjų vilkų, įsimintiniausios ir įdomiausios pratybos – Panevėžyje vykęs „Karaliaus Kirtis 2021“.
Visi tarnybą baigę šauktiniai kariai, išleidus juos į atsargą, bus įrašyti į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir karo prievolininkų registrą. Vėliau kartą per penkerius metus jie bus šaukiami į 3-4 savaičių trukmės kartotinius mokymus ir pratybas, organizuojamus parengtojo rezervo kariams.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų