„SEKUNDĖS“ nuotr.

Į kapines važiuoja ir tikrintojai

Į kapines važiuoja ir tikrintojai

Į kapines Panevėžyje važiuoja ne tik gedintieji, bet ir tikrintojai.

Nuo birželio antros pusės iki liepos pradžios Savivaldybės inspektoriai patikrino Ramygalos gatvėje esančias Kristaus Karaliaus katedros bei Šilaičių kapinėse esančias apleistas kapavietes.

Miesto infrastruktūros skyriaus specialistės Lauros Jankevičienės teigimu, Kristaus Karaliaus katedros kapinėse pastebėtos sutvarkytos septynios, o Šilaičiuose – penkios kapavietės, kurios anksčiau buvo įtrauktos į galbūt neprižiūrimų sąrašą.

Pasak L. Jankevičienės, kapavietės, įtrauktos į šį sąrašą, tikrinamos bent kartą per tris mėnesius. Specialistės teigimu, tendencijos rodo, kad apleistų kapų mažėja.

Kristaus Karaliaus katedros kapinėse dabar suskaičiuojama 166 galbūt neprižiūrimos kapavietės, Šilaičių civilinėse kapinėse – 216.

Balandžio pabaigoje tokių buvo nustatyta 12-a daugiau.

L Jankevičienė svarsto, kad tvarkos padaugėjo ir dėl Savivaldybės iniciatyvos imtis tokias kapavietes registruoti ir net pažymėti lentelėmis. Tiesa, ši idėja, specialistės teigimu, kol kas nebėra svarstoma.

Šiuo metu Pašilaičių kapinėse likusios 295 laisvos kapavietės, kolumbariume – 28-ios laisvos nišos.

Galbūt neprižiūrima kapaviete laikoma tokia, kuri netvarkoma dvejus ir daugiau metų ir atitinka ne mažiau du iš šių kriterijų: neturi paminklinio akmens, lentelės ar antkapio su užrašu, nėra duomenų, kurie padėtų nustatyti, kas ir kada buvo joje palaidotas, kapavietės statiniai suirę, išgriuvę, pasvirę, kapavietė apaugusi žole, krūmais. Savivaldybės įmonė „Panevėžio specialusis autotransportas“ jas nušienauja dukart per metus.

Kol kas informacija apie šimtus tokių apleistų kapaviečių skelbiama tik internete, tačiau prie Kristaus Karaliaus katedros bei Šilaičių kapinių įėjimų esančiuose informaciniuose stenduose jau artimiausiu metu  atsiras pranešimai apie galbūt neprižiūrimų kapaviečių pripažinimo visiškai neprižiūrimomis tvarką ir galimas to pasekmes.

Jei kapavietė neprižiūrima ilgiau nei metus, kapinių prižiūrėtojas raštu įspėja už jos priežiūrą atsakingą asmenį. Jei per metus nuo įspėjimo kapavietė vis dar nesutvarkoma, ją pradeda stebėti Savivaldybės komisija. Tokia kapavietė gali būti perduota prižiūrėti kitiems asmenims su teise gauti leidimą joje laidoti.

Panevėžyje mažėjant gyventojų, miesto veikiančiose kapinėse darosi ankšta. Šiuo metu Pašilaičių kapinėse likusios 295 laisvos kapavietės, o kolumbariume – 28-ios laisvos nišos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų