I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

„Kapelmaušis“ kvietė leistis į kelionę istorijos takais (foto galerija)

„Kapelmaušis“ kvietė leistis į kelionę istorijos takais (foto galerija)

Jau 27-eri metai, kai Panevėžio krašte rudens pabaigtuves vainikuoja geriausiųjų kapelų varžytuvės ,,Kapelmaušis“. Ištikimiausi liaudies muzikos kolektyvų mūšio gerbėjai juokauja, kad ,,Kapelmaušį“ jau reikėtų įtraukti į kalendorinių švenčių kalendorių – dar likus savaitei iki svarbiausio rudens renginio visi bilietai buvo iššluoti. Organizatoriams teko nemažai pasukti galvą, kur visus sutalpinti.

Sumušė lankomumo rekordus

Pasak ,,Kapelmaušio“ krikšto tėvu vadinamo renginio režisieriaus Remigijaus Vilio, kapelų varžytuvės, užgimusios nedidelėje salėje Dembavoje, dabar tapusios viso regiono švente. Likus savaitei iki renginio, buvo išpirkti visi bilietai, tad teko ieškoti vietos, kur pastatyti papildomų kėdžių. Patys pirmieji ištikimiausi ,,Kapelmaušio“ gerbėjai, bilietus įsigiję dar liepos pradžioje, renginio metu sulaukė ir staigmenos.
„Žinojome, kad ,,Kapelmaušis“ bus populiarus, bet nesitikėjome tokio anšlago. Teko mažinti šokių aikštelę ir šiek tiek pakoreguoti programą, kad sutilptų visi norintys. Kažkokių specialių miltelių nebarstėme, kad tiek daug žiūrovų ateitų, bet tikrai nuoširdžiai dirbome, jog užaugintume šį renginį. Norėjome visiems sukurti gražią šventę“, – šypsosi R. Vilys.
,,Kapelmaušis“ sulaukė ne tik rekordinio kiekio žiūrovų, bet ir dalyvių. Šeštadienio vakarą vykusiame „Kapelmaušyje“ dalyvavo apie 400 atlikėjų – kapelos, varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Aukštyn“, šokėjai, amatininkai, Miežiškių mėgėjų meno teatro aktoriai, į šventę įsitraukė šaulių kuopos kareiviai.

Virė įnirtinga kova

Aukštaitijos regiono kapelų šventė-varžytuvės šiemet duoklę atidavė svarbiems istorijos puslapiams, kurie gyvi daugelio širdyse ir atmintyje – Nepriklausomybės atkūrimo kovų metams ir Sąjūdžio 30-ies metų sukakčiai paminėti. Tad visos renginyje dalyvavusios kapelos turėjo paruošti namų darbus – pasirinkti savo krašto dainų, kurios atspindėtų tą nelengvą, bet prasmingą kelią.
Visą spalį atrankos turuose varžėsi daugiau kaip dvi dešimtys kapelų iš Panevėžio, Radviliškio, Pasvalio, Kauno rajonų, Ignalinos ir Visagino miestų. Į finalines varžytuves Panevėžio „Cido“ arenoje buvo atrinktos pačios geriausios dešimt liaudiškos muzikos grupių. O tos kapelos, kurioms iki didžiosios scenos pritrūko vos žiupsnelio sėkmės, prieš pat didįjį finalą žiūrovams galėjo pasirodyti arenos fojė įrengtoje mažojoje scenoje. Čia taip pat veikė tradicinių amatų mugė, kur buvo galima įsigyti garsiųjų Trakiškio žolininkių surinktų vaistažolių, gardžios naminės duonos ar rankų darbo gaminių.
Nors repertuaras – iš skaudžių mūsų tautai istorijos puslapių, tačiau braukti ašarų varžytuvių dalyviai neleido. Viena po kitos kapelos kvietė įsijungti į šokį polkos ar kadrilio žingsniu. O renginio svečias, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro trupės narys Liudas Mikalauskas padėjo nusikelti į tarpukario Lietuvą, o vėliau, kol komisija rinko geriausiuosius, kartu su praėjusių metų nugalėtojais Paįstrio kapela „Gegužinė“ kvietė į šokio sūkurį. Kaip pastebėjo solistas, lietuvių tauta unikali tuo, kad ji dainuoja ir kai liūdna, ir kai linksma.

Pralaimėjusiųjų nebuvo

Išrinkti, kuri kapela šiemet nusipelnė nugalėtojo titulo, nebuvo lengva. Iš kandidatų rinko ne tik profesionalų autoritetinga komisija, bet ir žiūrovai. Vis tik tai po audringų diskusijų nuspręsta specialų prizą už geriausiai atliktą Sąjūdžio dainą skirti Kauno rajono Ežerėlio kapelai „Samanėlė“, Nepriklausomybės kovų – Visagino menų mokyklos „Bernų kapelai“. Berčiūnų kapela „Sanžyla“ buvo įvertinta už geriausiai atliktą savo krašto dainą. Garbinga trečioji vieta atiteko svečiams iš Pasvalio rajono – liaudiškos muzikos kapelai „Smiltenė“. O antrą ir pirmąją vietas pasidalijo Miežiškių kapelos – antroji atiteko „Rudenėliui“, o pirmoji – „Ratasai“ kolektyvui. Dėl geriausiojo vardo šįkart žiūrovų ir komisijos nuomonės sutapo – žiūrovų simpatijų prizas ir garbingiausioji nugalėtojo karūna tiesiai iš auksinio balso savininko L. Mikalausko rankų teko jauniausiai – Visagino „Bernų kapelai“. Jaunieji atlikėjai visus pavergė ne tik savo meistriškumu, balsų stiprumu, drąsa, bet ir nuoširdumu. O jų užgrota polka privertė visus kilnoti kojas.
Laimėtojams įteiktos solidžios piniginės dovanos. Tačiau be padėkų, dovanų ir audringų ovacijų neliko nė viena kapela.

Galerija

Komentarai

  • Kapelas dūdos Panevėžio rajone baigia išstumti. Jau visai mažai kapelų vietinių dalyvavo. O šiaudai tai tikrai nevykusiai suvilkti į areną. Scenografijai visai mažai dėmesio.

  • Labai smagi šventė,bet kaip tokiai bilietai brangoki.

  • Ateityje organizuokit koncertus kokia 12 val. ir vakarinį. Dieną dar taip nepuola žulikai gatvėje, o ir autobusai važinėja.O vakare neaišku ar grįžtant nebūsi užpultas, gatvėse pareigūnų niekad nematysi.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų