"Sekundės" archyvo nuotr.

„Kapelmaušis“ kviečia švęsti 25-ąjį gimtadienį

„Kapelmaušis“ kviečia švęsti 25-ąjį gimtadienį

Kas rudenį gausų liaudiškos muzikos gerbėjų būrį sukviečiantis „Kapelmaušis“ šiemet bus ypatingas. Lapkričio 18 d. tradicinės varžytuvės vyks jubiliejinį, 25-ą, kartą, tad kiekvienas Panevėžio „Cido“ arenos duris praversiantis žiūrovas taps gimtadienio šventės svečiu.

„Kapelmaušio“ organizatoriai, Miežiškių kultūros centro kolektyvas, žada įdomybių, pramogų ir linksmybių būsiant visą gimtadienio vakarą. Nuo 16 val. į areną besirenkančius svečius pasitiks ne vien kapelos su smagia liaudiška muzika, bet ir mugės dalyviai, kviesiantys pasidairyti, senuosius amatus išbandyti, įvairių grožybių, kulinarinio paveldo skanėstų įsigyti.

Renginiui persikėlus į koncertų salę žiūrovų lauks spalvinga baltų tautinių kostiumų pristatymo programa, parengta specialiai šiai šventei kartu su svečiais iš Latvijos. Ši šventės dalis skirta 2017-iesiems – Tautinio kostiumo metams. Iš Latvijos į „Kapelmaušį“ rengiasi atvykti itin gausus svečių būrys – net keli pripažinti šokių kolektyvai, pademonstruosiantys įspūdingą tautinių šokių programą.

Žinoma, šventėje bus ir tradicinė, svarbiausioji jos dalis – liaudiškos muzikos kapelų varžytuvės. Jose grieš ir dainuos aštuoni Panevėžio rajono ir kitų Aukštaitijos vietovių kolektyvai. Kaip visuomet, didžiojoje „Cido“ arenos scenoje varžysis tik patys geriausieji, perėjusieji neseniai Panevėžio rajono kultūros įstaigose vykusias atrankas.

Mažieji „Kapelmaušiai“ šiemet vyko Liūdynėje, Naujamiestyje ir Bernatoniuose, juose dėl teisės patekti į finalinį varžytuvių turą rungėsi 19 kapelų iš visos Aukštaitijos. Atrankose vertintojų pareigas atliko muzikos specialistai, iš garbių profesionalų sudaryta komisija teisėjaus ir finalinėse varžytuvėse.

Tačiau finale, kaip jau seniai įprasta, be balso teisės neliks ir publika – jai taip pat bus suteikta galimybė išrinkti savo numylėtinius. Žiūrovams organizatoriai žada ir malonių staigmenų. Tačiau bilietus rekomenduoja įsigyti iš anksto, nes renginio dieną jie bus gerokai brangesni.

Pagrindiniai renginio rėmėjai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio rajono savivaldybė. Rėmėjai: UAB ,,Margučiai“, UAB ,,Radviliškių kaimo kepykla“, UAB ,,Dembavos medelynas“, E. Murmoko IĮ, ūkininkas Stasys Rudys, IĮ „Ekospauda“, UAB „Muzikinis rūsys“.

Renginio globėjas Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų