G. Kartano nuotr.

Kandidatų Metų panevėžiečio vardui gauti sąrašas ilgėja

Kandidatų Metų panevėžiečio vardui gauti sąrašas ilgėja

Panevėžio savivaldybė laukia siūlomų kandidatų 2022 Metų panevėžiečio vardui gauti. Šiuo metu jau pasiūlyta 17 pretendentų šiam apdovanojimui.

DIANA BANIENĖ – nuostabaus skonio tortų ir saldumynų fėja, bėgikė, per gana trumpą laiką pasiekusi įspūdingų aukštumų. Išgyvenusi vyro netektį turi jėgų eiti tik pirmyn.

Aktyvus jaunuolis DAUGVYDAS STANIŪNAS – už iniciatyvumą, aktyvią veiklą, jaunimo vienijimą, nuolatinę pagalbą renginių metu ne už atlygį, jaunimo ir suaugusiųjų įtraukimą į įvairias aktyvias veiklas.

Savanorė GIEDRĖ RUDIENĖ – už savanorišką pagalbą nuo karo bėgantiems ukrainiečiams.

Panevėžio šeimų asociacijos prezidentė IEVA GRIGAITĖ – už veiklumą, siekį suburti šeimas, neformaliojo švietimo skatinimą, įvairių naujų veiklų sukūrimą, teigiamą miesto įvaizdžio pozicionavimą.

T. Barauskio vaistinės vaistininkė LORETA MICKEVIČIENĖ – už profesionalumą, toleranciją žmogui.

Panevėžio Respublikinės ligoninės gydytojas okulistas KĘSTUTIS KUČINSKAS – už profesionalumą, nuolatinį medicinos naujovių taikymą, gelbstint žmonių regėjimą, sąžiningą, garbingą pasiaukojamą veiklą, dalykinę kompetenciją sveikatos priežiūros srityje, užtarnautą kolegų, pacientų pagarbą ir pasitikėjimą.

Tarptautinės kategorijos rankinio teisėjas SAULIUS ŽVIRONAS – už viso gyvenimo nuopelnus. S. Žironas vienas pirmųjų panevėžiečių iš visų sporto šakų tapęs aukščiausios tarptautinės kategorijos teisėju, 30 metų garsino ir atstovavo Panevėžio miestui bei Lietuvai, teisėjaudamas įvairiausiose aukščiausios klasės rankinio Europos turnyruose ir kt.

Pirmasis futbolo klubo „Ekranas“ Prezidentas ALEKSANDRAS MICHELSONAS – už viso gyvenimo nuopelnus. A. Michelsono valdymo metu tuometis klubas „Ekranas“ laimėjo Lietuvos futbolo čempionatą ir iškovojo teisę dalyvauti Europos šalių futbolo čempionų taurės turnyre. A. Michelsonas yra V. Variakojo muziejaus steigimo iniciatorius, padovanojęs ne vieną eksponatą iš gausios kolekcijos sporto tema. Taip pat jo dėka Panevėžio universaliojoje sporto arenoje įsteigtas Futbolo muziejus, įkurtas klubas „Ekrano senjorai“ ir atlikta daugelis kitų darbų.

Šunų dresuotoja, kinologė-ekspertė Panevėžio gyvūnų globos draugijos ir VšĮ „Rūtos užuovėja“ įkūrėja bei vadovė RŪTA LIBERIENĖ – už 1995 m. įkurtus laikinus erdvius namus išmestiems, nemylėtiems gyvūnams Kaimiškyje, Panevėžio r., ir 2019 m. šunų senjorų namus Bernatoniuose, už atsidavimą gelbstint beglobius gyvūnus, sąžiningą, garbingą, pasiaukojamą veiklą.

„Lietaus vaikai“ asociacijos pirmininkė, Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ valdybos narė SANDRA LOPETAITĖ – už pagalbą autizmo paliestiems vaikams ir jų šeimoms.

Vienas aktyviausių šiandieninių fotografų, kryptingai dirbančių dronų fotografinio meistriškumo srityje, ANDRIUS REPŠYS – už miesto garsinimą šalyje ir užsienyje ir reikšmingus fotomeno darbus.

Alfonso Lipniūno progimnazijos direktorė VILMA PETRULEVIČIENĖ – už profesionalią ir kompetentingą veiklą švietimo srityje, itin profesionalų vadovavimą progimnazijai, gebėjimą sutelkti progimnazijos bendruomenę bendroms veikloms, kurios suteikia mokyklai savito išskirtinumo, už kunigo Alfonso Lipniūno atminimo puoselėjimą.
Aktyvus Panevėžio miesto pilietis, Lietuvos skautijos pirmininkas, Panevėžio jaunimo reikalų tarybos pirmininkas, socialinis darbuotojas KASPARAS VAIČELIS – už puikų darbą su jaunimu, atsidavimą, savanorystę.

Istorikas, publicistas, vadovėlių, mokymo priemonių, knygų autorius ir sudarytojas, mokytojas ekspertas, nusipelnęs panevėžietis mokslo srityje, kultūros paveldo, kraštotyros skleidėjas JUOZAS BRAZAUSKAS – už viso gyvenimo nuopelnus.

SIGITAS ZABULIONIS – už aktyvią visuomeninę veiklą ir 30 metų pasiaukojantį savanorišką darbą Panevėžio agentūroje „SOS vaikai“, besąlygišką rūpestį padedant įvairių bėdų ištiktoms šeimoms.

Panevėžio miesto bendruomeninių šeimos namų projekto koordinatorė, Panevėžio vyskupijos Carito vadovė ROBERTA DAUBARAITĖ-RANDĖ – už neišsenkančias pastangas burti ir kurti Panevėžio miesto šeimų bendruomenę, už skleidžiamą empatiją ir pastangas išgirsti kiekvienos šeimos, organizacijos, įstaigos balsą. Neblėstantis Robertos optimizmas, tikėjimas, stipri vertybinė orientacija, palaikymas leidžia efektyviai dirbti kartu komandoje, siekiant reišmingų rezultatų pagalbos miesto gyventojams srityje.

Kaip ir kasmet už nuopelnus miestui kalendoriniais metais bus išrinkti ne daugiau kaip penki Metų panevėžiečiai.
Kandidatus į Metų panevėžiečius gali siūlyti visuomeninės organizacijos, institucijos, miesto gyventojai. Siūlant reikia nurodyti vardą, pavardę, konkrečius nuopelnus kalendoriniais metais ar apibūdinti viso gyvenimo darbus.

Raštu pateiktos kandidatūros registruojamos Savivaldybės priimamajame. Pasiūlymus Metų panevėžiečio vardui suteikti galima palikti ir prie Savivaldybės centrinio įėjimo įrengtoje pašto dėžutėje, skirtoje gyventojų prašymams, raštams ar kitiems dokumentams pateikti, taip pat siųsti el. paštu komunikacija@panevezys.lt
Kandidatus siūlyti galima iki lapkričio 21-osios.

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų