Žiniasklaidos dėmesiu kanapių augintojai nesidžiaugė, o juos subūręs buvęs kriminalistas netgi nevengė necenzūrinių žodžių.  P. Židonio nuotr.

Kanapės suvaržė kriminalisto laisvę

Kanapės suvaržė kriminalisto laisvę

Kanapėmis užžėlė keliai į buvusias pareigas policijoje bei visišką laisvę buvusiam Panevėžio kriminalistui Vaidui Oftui. Panevėžio apygardos teismas jį su dar trimis bendrininkais pripažino kaltais auginus didelį kiekį kanapių ir skyrė šiai kompanijai atitinkamas bausmes.

Nepavykęs verslas

Į teismą išklausyti nuosprendžio dėl skandalingo nusikaltimo susirinko visi keturi kaltinamieji. Komentuoti mestų kaltinimų teisiamieji nepanoro, o buvęs Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) kriminalistas V. Oftas žurnalistus necenzūriniais žodžiais netgi pasiuntė į visas keturias puses.

Ši smarki ketveriukė į teisėsaugos rankas pakliuvo dar 2019 m., kai Kelmės rajone esančioje sodyboje įsirengė patalpą kanapėms auginti. „Juodieji“ verslininkai tam investavo ne vieną tūkstantį eurų, kuriuos išleido specialioms lempoms bei kanapių sėkloms įsigyti.

Tačiau pirmojo derliaus kompanija nuimti taip ir nespėjo. Ūgtelėjusį daržą slaptoje laboratorijoje aptikę pareigūnai nustatė, kad nusikalstamos veikos metu buvo neteisėtai užaugintas nemenkas kiekis – 78 vnt. kanapių. Išdžiovinta jų masė sudarė 1,888 kg.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, narkotikų gamyba įtariamų asmenų grupė užsiėmė pasiskirstę vaidmenimis. Policijos pareigūnas V. Oftas buvo vienas iš pagrindinių šios komandos organizatorių.

Kriminalistui ir kilo idėja užauginti kanapes ir jas realizavus užsidirbti pinigų.

Bandė išsisukti

Įdomiausia, kad šis buvęs policijos tyrėjas būtent ir dirbo su narkotikų bylomis. Už pareigūno vardo pažeminimą Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisaratas savo darbuotoją pirmiausia nušalino nuo tarnybos, o vėliau ir atleido iš darbo.
Teismas už nelegalų didelio kiekio kanapių auginimą buvusį policininką pripažino kaltu
ir skyrė jam vienerių metų laisvės apribojimo bausmę. Buvęs tyrėjas įpareigotas dirbti.

„Nors teisme kaltinamasis pripažino savo kaltę, bet tyrimo metu tiek apklausiamas, tiek akistatų su kitais bendrininkais metu ją neigė, kaltę vertė G. B., neigė pažintį su L. D. ir tokią savo poziciją akivaizdžiai pakeitė tik pamatęs, jog kitų bendrininkų parodymai jį visiškai demaskuoja. Tokia situacija neleidžia pripažinti jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir dėl jos gailisi,“ – pažymėjo teismas.

V. Oftas anksčiau nebuvo teistas, nebaustas, jo atsakomybę sunkina tai, kad nusikaltimą padarė siekdamas pasipelnyti, nusikalto veikdamas su bendrininkų grupe.

Dėl kitų dviejų inkriminuotų nusikalstamų veikų – piktnaudžiavimo tarnyba ir neteisėto disponavimo psichotropinėmis medžiagomis – V.Oftas išteisintas. Teismas konstatavo, kad kaltinamasis šių veikų nepadarė.

Su pareigūnu darbavosi ir recidyvistai

Teismas pripažino kaltais ir tris kartu su pareigūnu veikusius bendrininkus.

G. B. pripažintas kaltu dėl neteisėto kanapių auginimo ir neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis. Jam skirta galutinė subendrinta bausmė – laisvės atėmimas 1 metams 3 mėnesiams. Bausmės vykdymas atidėtas 1 metams 6 mėnesiams.

Visą šį laikotarpį teismas įpareigojo kaltinamąjį neišvykti iš gyvenamosios vietos ribų be leidimo bei nevartoti psichotropinių ar narkotinių medžiagų, taip pat pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje.

Tokia pati kaltė užgulė ir V. N. pečius. Šiam vyrui skirta 1 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Susumavus visas jo bausmes kaltinamasis 2 metams turėjo netekti laisvės, bet nuo belangės jį išgelbėjo bausmės atidėjimas 2 metams. Jis taip pat įpareigotas neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto be leidimo, nevartoti psichotropinių ar narkotinių medžiagų, tęsti darbą.

Ketvirtasis kanapių augintojas L. D. pripažintas kaltu tik dėl neteisėto kanapių auginimo. Teismas jį atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą 2 metams. Teismo sprendimu, L. D. privalės per pusę metų sumokėti 1000 eurų dydžio įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Iš kaltinamojo konfiskuota 200 Eur valstybės naudai kaip nusikalstamos veikos rezultatas.

Teismas akcentavo, kad jei L. D., būdamas atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, padarys baudžiamąjį nusižengimą, neatsargų nusikaltimą ar naują tyčinį nusikaltimą, jo baudžiamoji atsakomybė bus vertinama iš naujo.

Visi kaltinamieji savo kaltę pripažino ir gailėjosi.

Su policininku kartu veikę G. B. ir V. N. nusikalto ne pirmą kartą, jie pripažinti recidyvistais. L. D. anksčiau neteistas, dirba ir darbovietėje charakterizuojamas gerai.

Šis Panevėžio apygardos teismo nuosprendis dar nėra galutinis. Per 20 dienų jis gali būti apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Galerija

Komentarai

  • visi uz auginima gauna virs 10m. cia organizatorius, uz auginima 1m lygtinai!!!!!! kur lygybe!!!!!!

  • Varnas varnui akies nekerta

  • Ot susikta teisesauga 1.88 kg ir po metus ligtinai tai velniop reiskia rukyti tikrai niekas nedraudzia tiesiog apgailetina

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų