Kam geriau – vyturiams ar pelėdoms?

Kam geriau – vyturiams ar pelėdoms?

Kai kurie žmonės net per poilsio dienas noriai ritasi iš lovos vos prašvitus. O kiti tokiu metu vos spėję įmigti – atsikelti anksti ryte jiems būtų tikras žygdarbis. Įdomu, ką mano gydytojai, kuo geriau būti – vyturiu ar pelėda.

Pasirodo, mokslas jau seniai įrodė, kad vyturiai daug sveikesni nei naktibaldos. Susirgti širdies kraujagyslių ligomis pastarieji rizikuoja pusantro karto labiau, be to, ir atrodo kur kas vyresni nei jų bendraamžiai „ankstyvi paukščiai“.

Manoma, kad melatoninas (geros nuotaikos hormonas, kartu – ir natūralus vaistas nuo ankstyvo senėjimo bei onkologinių ligų) organizme gaminasi veikiamas pirmųjų rytinių saulės spindulių. Taigi net jei jūs iki šiol visada buvote pelėda, pasistenkite bent porą kartų per savaitę „apsimesti“ vyturiuku. Organizmas jums už tai tikrai padėkos. O vasarą – geriausias laikas pakeisti „orientaciją“. Aušta anksti, atsikelti nėra taip sunku kaip žiemą, todėl verta pasinaudoti palankiomis aplinkybėmis ir įprasti eiti gulti ir keltis rytais anksčiau nei paprastai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų