P. Židonio nuotr.

Kaltinamam K. Bartoševičiui posėdyje leista dalyvauti nuotoliniu būdu

Kaltinamam K. Bartoševičiui posėdyje leista dalyvauti nuotoliniu būdu

Panevėžio apygardos teismas rengia antrąjį posėdį buvusio Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus byloje, kurioje vyras kaltinamas seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Pats kaltinamasis su savo gynėju posėdyje dalyvaus nuotoliniu būdu.

Kaip Eltą informavo Panevėžio apygardos teismo atstovė Jolita Gudelienė, ketvirtadienį teismas gavo K. Bartoševičiaus advokato Olego Šibkovo prašymą leisti jam ir jo ginamajam K. Bartoševičiui teismo posėdyje dalyvauti nuotoliniu būdu.

„Teisėjų kolegija tokiam prašymui neprieštaravo ir leidimą suteikė, todėl šiandien K. Bartoševičius su gynėju Panevėžio apygardos teismo posėdyje dalyvaus nuotoliniu būdu“, – teigė J. Gudelienė.

Teismo posėdyje ketina pradėti bylą nagrinėti iš esmės, planuojama pagarsinti kaltinamąjį aktą, išgirsti kaltinamojo poziciją.

Anksčiau K. Bartoševičius neigė jam pateiktus kaltinimus, tačiau po pirmojo teismo posėdžio byloje teigė savo pozicijos nekomentuosiantis, ją tvirtino iš pradžių pristatysiantis teisme.

Kadangi K. Bartoševičiui pateikti kaltinimai yra susiję su galimai padarytais seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus, teismo posėdžiai vyksta už uždarų durų.

Pirmojo teismo posėdžio byloje metu teismas nutarė netenkinti kaltinamojo prašymo bylos nagrinėjimą perkelti į Vilniaus apygardos teismą.

Byloje yra pateikti trys ieškiniai, tačiau plačiau jie nėra komentuojami.

Šių metų liepą baigtas ikiteisminis tyrimas buvusio parlamentaro K. Bartoševičiaus atžvilgiu, byla dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš vaikus perduota teismui. K. Bartoševičius kaltinamas vaikų seksualiniu prievartavimu (2 epizodai), jaunesnio negu 16 metų amžiaus asmens tvirkinimu (4 epizodai) ir mažamečių vaikų nesunkiu sveikatos sutrikdymu (4 epizodai).

Prokuratūros duomenimis, byloje yra keturi nukentėjusieji, kurie galimai prieš juos padarytų nusikaltimų metu, buvo nepilnamečiai.

Tuometinis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys K. Bartoševičius apie tai, kad atsisako Seimo nario mandato dėl asmeninių priežasčių pranešė šių metų sausio 23 dieną. Vėliau, tądien, prokuratūra pranešė apie jo atžvilgiu pradėtą tyrimą dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius asmenis.

Prokuratūros teigimu, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam einant Seimo nario pareigas.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų