Kalėti nuteisti telefoniniai sukčiai

Kalėti nuteisti telefoniniai sukčiai

Penkių telefoninių sukčių gauja, iš kurių ir viena moteris, ne tik mulkino patiklius ir geraširdžius žmones, bet dargi ir plėšė.
Visi ne kartą teisti, trys jų ir šiuo metu kalintys, sulaukė nuo 2 metų iki 6,5 metų laisvės atėmimo bausmių.

Panevėžio apylinkės teisme išnagrinėtos bylos duomenimis, keturi bendrai ir vieno jų žmona sukčiaudami telefonu iš keturių pagyvenusių žmonių apgaule išviliojo nuo 200 iki 8 000 eurų (iš viso apie 14 tūkst. eurų). Sukčių skambučio sulaukdavusios aukos patikėdavo, kad jų artimiesiems nutiko nelaimė, todėl skubiai reikalingi pinigai.
Vieną iš nukentėjusiųjų, kuri pati norėjo perduoti pinigus neva į bėdą patekusiam sūnui, sukčiai veždami apiplėšė ir jėga atėmė 4 700 eurų.
Iš kitos nukentėjusiosios telefonu išvilioję 5 000 eurų nespėjo jais pasinaudoti tik dėl to, kad buvo policijos pareigūnų sučiupti su paimtais pinigais. Moterį vienas iš sukčių gaujos įtikino prisistatęs ambasados darbuotoju tyrėju.
Be to, nuteistieji sukčiaudami neteisėtai įgijo kompiuterį, vėliau jį pardavė kitam asmeniui, iš išsinuomoto buto pavogė baldus ir buitinę techniką.

Įrodymų pakako su kaupu

„Byloje ištirtų įrodymų visuma patvirtina, kad asmenys veikė kartu, suderinę veiksmus. Vieni skambindavo nukentėjusiesiems ir apgaule įtikindavo perduoti pinigus kitam asmeniui, kuris skubiai vykdavo į nurodytą vietą ir paimdavo iš nukentėjusiųjų pinigus, vėliau juos paskirstydavo E. J. nurodytais būdais. Atlikdami skirtingus vaidmenis, siekdami bendro tikslo, 4 nuteisti vyrai suvokė dalyvaujantys organizuotoje grupėje, nes tikslą – apgaule užvaldyti nukentėjusiesiems priklausantį turtą – buvo galima pasiekti tik bendromis pastangomis veikiant tikslingai bei organizuotai“, – teigė bylą nagrinėjęs Panevėžio rūmų teisėjas Česlovas Kulikauskas.
40-metis alytiškis E.J. nuteistas už 6 sunkius nusikaltimus, iš jų vieną nebaigtą.
Teismas jam skyrė 6 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, tačiau, subendrinus su anksčiau skirta ir neatlikta bausme, jam teks kalėti 20 metų.
Teismo sprendimu E. J. pripažintas pavojingu recidyvistu, nes būdamas recidyvistu – teistas už labai sunkų nusikaltimą, padarė naujų sunkių nusikaltimų.

Dalyvavo ir moteris

Šiuo metu kalintis 23 metų A. B. nuteistas subendrinta 5 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme.
Dviejuose nusikaltimuose dalyvavusi jau 4 kartus teista Biržų rajone gyvenanti vieno iš sukčių žmona nuteista 2 metus ir 6 mėnesius kalėti.
Atsižvelgus į tai, kad moteris viena augina nepilnamečius vaikus, kurių vienas neįgalus, jos vaidmuo nusikalstamų veikų padaryme buvo antraeilis ir iš dalies pripažino padariusi nusikalstamas veikas, gailisi, jai paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas 2 metams nustatant įpareigojimus – pradėti dirbti arba būti registruotai Užimtumo tarnyboje, dalyvauti elgesio pataisos programose, neišvykti iš rajono, kuriame gyvena, ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.
Abiem sutuoktiniams priteista po 1700 eurų bauda.
Ne kartą teistas panevėžietis S. K. vėl nuteistas kalėti 6 metus. Bausmė subendrinta su anksčiau skirta laisvės atėmimo bausme.
Šiuo metu kalintis 10 kartų teistas 24 metų Panevėžio rajono gyventojas L. B. greitai galėjo išeiti į laisvę, bet dabar jam vėl skirti du metai kalėjimo – šiam nusikaltėliui iš viso liko kalėti 2 metus 8 mėnesius.

Kaltais neprisipažino

„Skiriant bausmes teismas atsižvelgė į padarytų nusikaltimų pobūdį, veikimą organizuotoje grupėje, Kaltinamieji teisme parodymų nedavė, kaltais neprisipažino arba savo kaltę pripažino iš dalies. Nusikaltimus padariusieji jau ne kartą teisti, keli jų 10 ir daugiau kartų, priteistos baudos nesumokamos. Tad teismas sprendė, kad bausmės tikslai bus pasiekti skiriant laisvės atėmimo bausmes“, – sakė teisėjas Č. Kulikauskas.
Teismas priteisė solidariai pagal padarytas veikas atlyginti nukentėjusiesiems padarytą žalą – daugiau nei 17 tūkst. eurų, konfiskavo du automobilius, mobiliuosius telefonus, kuriais buvo padaryti nusikaltimai.
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų