„Sekundės“ archyvo nuotr.

Kalėdų Senelis lankys ne visus

Kalėdų Senelis lankys ne visus

Darželinukams Kalėdų Senelio ieškantys auklėtojai skaičiuoja, kad pasikviesti žilabarzdį grupei kainuoja 60–80 eurų. Už tokią sumą šis valandą bendrauja su vaikais.
Visgi brangymetis išstumia seną tradiciją – kai kurie Panevėžio lopšeliai-darželiai, taupydami tėvų pinigus, atsisako tokio svečio.

Lopšeliuose-darželiuose jau greitai startuos pasimatymų su Kalėdų Seneliu maratonas.
Kanklių gatvėje veikiančio „Sigutės“ lopšelio-darželio mokytojos Aušros Binkienės teigimu, grupei tokia šventė nekainuos nė šimto eurų.
„Už apsilankymo valandą paprašė šimto eurų, tačiau galiausiai sulygome, kad mano grupės vaikus aplankys už 80 eurų. Sutarėme, kad tai bus ramus advento apsilankymas. Vaikai neis ratelio, o vien pasisėdės ir pasikalbės su Kalėdų Seneliu“, – pasakoja pedagogė.
Kiekvieno vaiko tėvams už Kalėdų Senelio vizitą teks sumokėti keturis eurus. O šis laukiamas svečias jiems atneš po meduolį ir glajaus, kuriuo meduolius vaikai puoš patys.
„Lopšelyje-darželyje švenčiamos Kalėdos tėvų piniginių labai nepaplonins“, – mano mokytoja.
„Kastyčio“ lopšelio-darželio Nemuno gatvėje mokytoja Jūratė Gulbinė skaičiuoja, kad iš dvylikos įstaigoje esančių vaikų grupių aštuonios kviečiasi Kalėdų Senelį. Šis su kiekviena bendraus atskirai, valandą vaikus džiugins už 60 eurų.
„Anksčiau kviesdavomės kitą Kalėdų Senelį. Jis buvo toks populiarus, kad užsisakyti reikėdavo jau rugsėjį, atėjus žiemai Senelis būdavo užverstas darbais, tad nebeprisišauksi. Pernai radome kitą Senelį, jis mums patiko, kviečiamės ir šiemet“, – sakė J. Gulbinė.
Dovanų Kalėdų Senelis į „Kastyčio“ lopšelį-darželį neatneš. Mažuosius jis aplankys namuose Kalėdų naktį, kaip ir viso pasaulio vaikus.

Visiems vienodos dovanos

Kauno gatvėje įsikūrusio lopšelio-darželio „Žilvinas“ vadovai su Kalėdų Seneliu dar derasi, ar jis svečiuosis pusantros valandos ir uždirbs 150 eurų, ar užteks valandos, už kurią jam bus sumokėta šimtas eurų. Skaičiuojama, kad vienam vaikui pamatyti Kalėdų Senelį atsieis apie porą litų.
Šis Senelis nelankys kiekvienos grupės atskirai, o vienu metu svečiuosis pas visus lopšelio-darželio vaikus. Sutarta, kad kiekvienam į rankas Kalėdų Senelis dovanos neįduos, o lopšelio-darželio grupėse paliks po jų pilną maišą – visiems vaikams vienodas.
Įstaigos direktoriaus pavaduotojos Vilijos Liukpetrienės teigimu, pernai Kalėdų Senelis atvyko traukinuku iš Dzūkijos.
Nors Kalėdų Senelis sukorė ilgą kelią, o traukinukas atvežtas specialu treileriu, jo apsilankymo kaina nebuvo pernelyg didelė, mat žilabarzdis lankė kelių Panevėžio lopšelių-darželių vaikus.

Kalėdų Senelio atsisakė

„Nykštuko“ lopšelio-darželio, gyvuojančio Sirupio gatvėje, direktorė Reda Pupštienė teigė, jog, vaikų tėvams nutarus, Kalėdų Senelis šįmet į įstaigą nebus kviečiamas. Vaikai su juo susitiks po spektaklio Lėlių vežimo teatre.
Be šio personažo tikisi išsiversti ir J. Bielinio gatvėje esantis „Dobilo“ lopšelis-darželis. Pasak jo direktorės Vilmos Barauskienės, ieškant Kalėdų Senelio paaiškėjo, kad vienam vaikui jo apsilankymas kainuotų apie aštuonis eurus.
„Žaisime, šoksime, vaidinsime be Kalėdų Senelio. Kad toks brangus jis – išsiversime vieni“, – sakė direktorė.
Kalėdų Senelio nesikvies ir miesto Pradinė mokykla. Pasak direktorės Kristinos Žaltauskienės, ne dėl kainos, o dėl to, kad vaikai, nors ir pradinukai, bet jau dideli.

Uždarbis – paslaptis

Kalėdų Senelį pavaduojantis panevėžietis dainininkas Vaidas Dzežulskis nutyli, kiek prašo už tokią paslaugą. Anot jo, tai komercinė paslaptis.
„Šįmet pirmą kartą tapsiu oficialiu Kalėdų Seneliu. Anksčiau juo būdavau savo artimiesiems ir draugams“, – premjerai rengiasi V. Dzežulskis.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų