Kalėdų proga popiežius Pranciškus ragino užtikrinti taiką pasaulyje

Kalėdų proga popiežius Pranciškus ragino užtikrinti taiką pasaulyje

Popiežius Pranciškus savo kalboje Kalėdų proga trečiadienį ragino grąžinti taiką daugelyje neramių pasaulio kampelių, bet šventę temdė Filipinuose siaučiantis taifūnas ir streikai Prancūzijoje.

Krizės žeidžia orumą

„Tegul Kalėdos atneša šviesą daugeliui vaikų, kenčiančių nuo karų ir konfliktų Vidurio Rytuose į įvairiose šalyse visame pasaulyje“, – sakė 83 metų Šventasis Tėvas. Jis ypač atkreipė dėmesį į krizes Venesueloje ir Libane, taip pat ginkluotus konfliktus daugelyje Afrikos valstybių.

Anksčiau trečiadienį Pranciškus ir Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby (Džastinas Velbis), pasaulio anglikonų dvasinis lyderis, palinkėjo „taikos ir klestėjimo“ Pietų Sudanui, įstrigus šios Afrikos valstybės vyriausybės ir sukilėlių deryboms.

Krikščionių bendruomenių, visame pasaulyje turinčių daugiau kaip 1,3 mlrd. tikinčiųjų, lyderiai sakė, kad meldžiasi „už atnaujintą įsipareigojimą susitaikymo ir brolybės keliui“ naujausiai susikūrusioje valstybėje.

„Tegul [Viešpats] suteikia paguodą mylimiems Sirijos žmonėms, vis dar nematantiems galo kare, krečiančiame jų šalį pastarąjį dešimtmetį“, – Pranciškus sakė savo tradiciniame kreipimesi „Urbi et Orbi“ (Miestui ir pasauliui). Pontifikas ragino tarptautinę bendriją rasti sprendinių, suteiksiančių šio regiono žmonėms „gyventi kartu taikiai ir saugiai“.

Katalikų Bažnyčios vadovas pasisakė už pastangas išspręsti krizę Libane ir linkėjo šiai šaliai grįžti prie „harmoningo sugyvenimo“.

Kalbėdamas apie padėtį Vidurio Rytuose, ypač Irake ir Jemene, pontifikas apgailestavo, kad „tiek daug žmonių – sunkiai gyvenančių, bet nepraradusių vilties – tebelaukia taikos, saugumo ir klestėjimo meto“.

Argentinietis popiežius kalbėjo, kad Pietų Amerikoje „keletas šalių išgyvena socialinių ir politinių neramumų laikotarpį“, taip pat palinkėjo, kad „mylimi Venesuelos žmonės… sulauktų jiems reikiamos pagalbos“.

Pranciškus sakė, kad Pietų Ameriką krečiančios krizės ir „daugybės pavidalų skurdas… žeidžia kiekvieno žmogaus orumą“.

Šventasis Tėvas taip pat atkreipė dėmesį, jog „mylima Ukraina… ilgisi konkrečių sprendinių tvariai taikai“.

Galiausiai Pranciškus pasmerkė išpuolius prieš krikščionis Afrikoje ir meldėsi už konfliktų, gaivalinių nelaimių ir ligų aukas neturtingiausiame pasaulio žemyne.

Jis ragino „paguosti tuos, kas yra persekiojami už savo tikėjimą, ypač misionierius ir tikinčiuosius, kurie buvo pagrobti, taip pat tapusius ekstremistų grupuočių, ypač Burkina Fase, Malyje, Nigeryje ir Nigerijoje, išpuolių aukomis“.

 

„Neteisingumas skatina migraciją“

Šventasis Tėvas meldėsi „už kenčiančius dėl smurto, gaivalinių nelaimių arba ligų protrūkių“, taip pat už migrantus, kurie leidžiasi į pavojingas ir potencialiai pražūtingas keliones jūra, kad pasiektų Europą, ieškodami geresnio gyvenimo.

„Neteisingumas verčia juos kirsti dykumas ir jūras, tampančias kapinėmis“, – sakė Pranciškus.

„Būtent neteisingumas verčia juos patirti neapsakomų pavidalų išnaudojimą, visų formų vergovę ir kankinimus nežmoniškose sulaikymo stovyklose. Neteisingumas atstumia juos nuo vietų, kur jie galėtų rasti oraus gyvenimo viltį, bet atsiduria priešais abejingumo sienas“, – kalbėjo jis.

Pranciškus taip pat atkreipė dėmesį į padėtį Kongo Demokratinės Respublikos rytuose, jau ne vieną dešimtmetį krečiamos nesaugumo dėl dešimčių ten veikiančių užsienio ir vietos ginkluotų grupuočių.

„Tegul [Jėzus Kristus] atneša taiką gyvenantiems Kongo Demokratinės Respublikos rytinėje dalyje, draskomoje besitęsiančių konfliktų“, – sakė popiežius.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų