Kalėdų dovanos – pagal charakterį

Kalėdų dovanos – pagal charakterį

Parduotuvėse šiomis dienomis juntamas prieškalėdinis šurmulys ir sujudimas. Taigi pats metas pasirūpinti Kalėdų Senelio maišo turiniu. Kas galėtų labiausiai nudžiuginti jūsų atžalą?

Nepamirškite, kad dovaną reikėtų derinti ne tik prie vaiko norų, bet ir prie jo charakterio. Psichologai vaikus skirsto į 4 pagrindinius charakterio tipus: „kinestetikus“, „vizualus“, „audialus“ ir „diskretus“. Nors dažniausiai pasitaiko visų šių tipų mišinys, bet dominuojantį atpažinti gana nesunku.

„Kinestetikai“

Apie tokius vaikus sakoma: pasaulį jie pažįsta rankomis. Jų žaislai nuolat lūžta, dūžta, plyšta – taip mažylis tyrinėja aplinką. Mažiesiems „kinestetikams“ sunku ilgiau išsėdėti prie televizoriaus, kino teatre sulaukti seanso pabaigos ar spektaklio galo lėlių teatre. Jiems reikia dūkti, rungtyniauti ir žaisti gaudynių.

Tokiam vaikui neteiks jokio malonumo prieš miegą skaitoma pasaka, jei tuo pačiu metu jo neglostysite ar nelaikysite apkabinę. Šie mažyliai būna labai prisirišę prie tėvų, ypač – prie mamos. Jiems tiesiog gyvybiškai svarbūs prisilietimai – ilgiau, nei kiti bendraamžiai, mėgsta būti susirangę mamai ar tėčiui ant kelių, keletą kartų per dieną pribėga tiesiog apkabinti, paglostyti mylimų žmonių ir patys mėgsta būti apkabinami, glostomi.

„Kinestetikas“ labiausiai apsidžiaugs gavęs dovanų minkštų žaisliukų, konstruktorių, „Pasidaryk pats“ rinkinių. Jiems tiks viskas, ką galima lankstyti, minkyti, ardyti.

„Vizualai“

Šie vaikai dažniausiai nuo pat kūdikystės nemėgsta leistis čiūčiuojami, bučiuojami, liečiami. Užtai vos pramokę kalbėti jie iškart įsitraukia į diskusijas įvairiausiomis temomis, net ir visai ne vaikiškomis. „Vizualai“ dažnai atrodo vyresni už savo bendraamžius, mat visa jų povyza rodo, kad į pasaulį jie žvelgia tarsi iš aukšto. Dažniausiai šių vaikų silpnybė – televizorius. Susidomėję spoksos net žinių laidas, jei tik leisite.

Mažieji „vizualai“ pastebi ir įsimena net menkiausias detales, puikiai įsidėmi filmo, spektaklio scenas. Jie moka atspėti kito žmogaus mintis ir jausmus iš veido išraiškos, stebina savo gera atmintimi ir įgimtu skonio jausmu.

Geriausia dovana „vizualui“ – įdomių filmų DVD, dailės reikmenys, spalvingos iliustruotos knygelės.

„Audialai“

Vaikai „audialai“ – iš prigimties sekliai. Jie viską žino, viską girdi, viską įsidėmi. Nuo jų sunku nuslėpti kokią paslaptį ar naujieną. Bet tai nereiškia, kad jie klausosi slapta. Tiesiog jų klausa išsivysčiusi geriau nei kitų.

Deja, gamtoje turi būti harmonija, todėl dažniausiai itin gerą klausą turintys vaikai nėra apdovanoti labai geru regėjimu, taigi jiems gali sunkiai sektis dailyraštis, piešimas.

Šie vaikai ypač džiaugsis dovanų gavę žaislinių ar tikrų muzikos instrumentų, muzikinę dėžutę, grojantį žaislą. Beje, nepamirškite ūgtelėjusiam „audialui“ surasti ir gerą muzikos mokytoją.

„Diskretai“

Tai tylūs ir rimti mažyliai, nemėgstantys daug šurmulio ir judesio. Jie pyksta, kai suaugusieji gudrauja, nesileidžia apgaudinėjami, su jais nepapokštausi. Jie mėgsta viską tyrinėti, nori pažinti pasaulį, domisi daiktų tarpusavio ryšiais.

Šie mažyliai itin brangina akimirkas, kai drauge su jumis gali aiškintis, tirti, eksperimentuoti. Savo meilę geriausiai jiems įrodote dalydamiesi savo žiniomis ir patirtimi.

Nesunku atspėti, kad „diskretams“ tinkamiausia dovana – vaikiška enciklopedija, atlasas, pažintiniai mokomieji kompiuterių žaidimai, lavinamieji konstruktoriai, kaladėlės. Žinoma, reikia atsižvelgti į mažylio amžių.

Komentarai

  • Aš pastebėjau iš vaikų pusės, kad ir koks būtų vaiko pomėgis, dovaną gavus jiems visai svarbus įpakavimas. Mano brolis gražias dėžutes mėgsta kaupti, dėtliotis daiktus, tai ne tik kas dėžutėje, bet ir pati dėžutė svarbi 🙂 https://www.lietuviskigaminiai.lt/c296-dovanu-dezutes

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų