M. Garucko nuotr.

Kalėdinės eglutės gali tapti ir skanėstais

Kalėdinės eglutės gali tapti ir skanėstais

Pasibaigus šventiniam šurmuliui, akį džiuginusios lemputės ir kalėdiniai žaisliukai sukraunami į dėžes iki kitų Kalėdų, o žaliaskarės paprastai keliauja prie konteinerių.

Tačiau jau ketvirtus metus Molainių žirgynas su namus puošusiomis eglutėmis kviečia atsisveikinti originaliai – atvežti žirgams. Jos jiems ne tik žaislas, bet ir itin gardus skanėstas.

Kaip pasakojo žirgyno savininkė Daiva Zavadskienė, Vokietijoje tradicija nupuoštas eglutes padovanoti žirgams skaičiuoja jau ne vieną dešimtį. Nors iš pažiūros eglė su savo duriančiais spygliais turėtų atbaidyti žirgus, tačiau iš tiesų yra priešingai. Žirgams tai yra skanėstas ir kartu natūralus pašaras, ypač žiemą. Juk ir stirnos, elniai bei kiti kanopiniai žvėrys žiemą daugiausia minta sypgliuočiais ir kitais retais žalumynais.

“Atrodytų, spygliai turėtų durti, bet žirgų tiek burna, tiek virškinimo sistema yra prie to prisitaikiusi. Be abejo, eglutės jiems yra ir kaip žaislas. Ristūnai yra veiklos gyvūnai, jiems reikia daug judėjimo, tad mielai tas eglutes patampo po aikštę ar įsikanda šaką ir supa ją. Panašiai kaip katinai žaidžia su pele”, – šypsosi D. Zavadskienė.

Žaliąją eglės dalį žirgai sugriaužia per savaitę, o į medinę dalį dar ilgai pasikaso dantis. Paprastai iki pavasario lieka tik žievės.

Pasak žirgų mylėtojos, būna, kad girininkija siūlo atvežti didelį kiekį eglučių ar jų šakų, bet žirgams tiek daug nereikia. Kvietimas atvežti savo nupuoštas eglutes yra tiesiog smagi atrakcija, galimybė kitaip praleisti savaitgalį. Be to, nėra nustatyto kažkokio laiko, kada galima atvežti savo žaliaskares.

“Pernai paskutinių kalėdinių eglučių sulaukėme net kovą. Tad kai tik žaliaskarės bus nupuoštos, jų lauksime žirgyne. Būtinai atvykite su visa šeima. Vaikams tikrai smagu būna pasigrožėti žirgais, juos paglostyti, o kartu ir palepinti savo atvežtomis eglutėmis”, – sakė D. Zavadskienė.

 

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų