P. Židonio nuotr.

Kalėdinė premija – ir geras žodis

Kalėdinė premija – ir geras žodis

Artėjant Kalėdoms, Panevėžyje vieni darbdaviai pakuoja dovanas darbuotojams, kiti – tik jų vaikams, o kai kur patys darbuotojai metasi pinigus kalėdinei loterijai, kurioje laimėtojas bus tik vienas.  Kalėdinių vakarėlių įmonės ir šįmet neplanuoja.

„Šie metai verslui labai įdomūs, bet ir kiti, regis, laukia nenuobodūs“, – sako Panevėžio krašto pramonininkų asociacijos prezidentas Mantas Gudas.

Anot jo, dauguma Panevėžio įmonių ir įstaigų žiemos šventes pasitiks santūriai. Pramonininkų atstovo teigimu, Kalėdų darbdaviai nepamirš, bet jos nebus tokios, kaip iki pandemijos.

„Kalėdos yra Kalėdos, bet šiemet jos atnešė daugiau rūpesčio, problemų ir neaiškumų nei dovanų“, – pabrėžia M. Gudas.

Artėjant šventiniam laikotarpiui Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateikė rekomendacijas darbovietėms. Epidemiologinei situacijai šalyje ir pasaulyje blogėjant bei plintant naujai COVID-19 viruso omikron atmainai, įmonės, įstaigos raginamos atsisakyti šventinių vakarėlių ir susibūrimų.

Panevėžio didieji darbdaviai pakluso tokiems Vyriausybės pamokymams.

Be triukšmo šiemet darbuotojus pasveikinti ruošiasi ir bendrovė „Metalistas“. Anksčiau ši įmonė Kalėdų proga sugalvodavo įdomias dovanas darbuotojams: jų receptų knygas, kitus suvenyrus. Šiemet nuotaiką bene labiausiai kels šventiškai papuoštos įmonės patalpos.

Loterijai susimes darbuotojai

Viešbučio „Romantic“ 50 darbuotojų prieš Kūčias susirinks tik santūriai palinkėti vieni kitiems gražių švenčių. Tačiau dovanų sulauks tik geriausieji.

„Kolektyve turime tokią motyvacinę sistemą. Kas surenka daugiausia žvaigždučių už darbą, tam metų pabaigoje priklauso dovana“, – sako viešbučio direktorė Dovilė Šipelienė.

Pasak direktorės, paprastai laimėtojas tokį prizą panaudoja kursams, mokymams ir kitiems geriems tikslams.

Įmonė turi dar vieną įdomią tradiciją. Visi darbuotojai dedasi po kelis eurus, tuomet rengiama loterija, per kurią surinkti pinigai atitenka vienam laimėtojui.

D. Šipelienės teigimu, dovanų sulaukia viešbučio darbuotojų vaikai. Įprastai tai būna kvietimai į spektaklį ir lauknešėlis nuo Kalėdų Senelio.

Dėl premijų vis dar svarsto

Virtualiai Kalėdas švęs bendrovės „Schmitz Cargobull Baltic“ 830-ies žmonių kolektyvas Panevėžyje. Pasak generalinio direktoriaus Raimundo Petrausko, kai kurie skyriai gal ir susirinks vieni kitų pasveikinti gyvai, tačiau linksmybių tikrai nebus.

„Esant tokiai situacijai kai kurie padaliniai ketina rengti vienokius ar kitokius renginius. Vadovybė metų rezultatus, strategiją, planus ir projektus aptars nuotoliniu būdu“, – teigė R. Petrauskas.

Anot jo, darbuotojų vaikams jau paruoštos dovanos, o apie premijas jų tėveliams dar svarstoma. Ar darbuotojai sulauks tokio paskatinimo, direktoriaus teigimu, sprendimas paaiškės per ateinančią savaitę.

„Nenoriu iš anksto kalbėti apie tai. Įvertinsime savo situaciją ir matysime“, – patikino R. Petrauskas.

Visgi šie metai, anot vadovo, bendrovei žymiai geresni nei 2020-ųjų pradžia, kai prasidėjusi pandemija gerokai sulėtino gamybą.

„Dabar judame į priekį. Turime daug užsakymų, laukia daug darbo, bet ir rūpesčių nestinga – stringa žaliavų tiekimas“, – kalbėjo direktorius.

Dovanėlių supakuos mažiau

Dovanas teigia pakuojanti statybų bendrovė Panevėžio statybos trestas, tačiau, pasak įmonės vadovų, jie atsakingai vertina SAM rekomendacijas, tad susibūrimų kolektyve atsisakyta.

Mažas staigmenėles – Kalėdų dovanas – teigia ruošianti centrinę turgavietę valdanti bendrovė „Kauptė“. Jas, pasak direktorės Astos Pačekajūtės, gaus prekiautojai, kaimynai ir bičiuliai.

„Dar lapkritį Kalėdų Senelio nykštukai pradeda pakuoti, dėlioti dovanėles. Jų šiemet išdalinsime 5 tūkst. Prieš karantiną išdalindavome 8 tūkst.“, – skaičiavo A. Pačekajūtė.

Paminės savame „burbule“

Vilčių, kad Kalėdų senis aplankys ne tik vaikus, turi Panevėžio miesto ir rajono savivaldybių darbuotojai. Rajono vicemero Antano Pociaus teigimu, norima metų gale premijomis paskatinti visus darbuotojus, tačiau kiek papilnės jų piniginės, mero pavaduotojas neatsakė. Anot jo, Savivaldybės finansinės galimybės dar skaičiuojamos.

Rajono savivaldybės administracijos darbuotojams tradiciškai prieš Kalėdas organizuojamas advento renginys „Kalėdų baltumas“, į kurį kviečiami dvasininkijos atstovai. Pernai ši tradicija buvo nutraukta dėl pandemijos, tačiau šiemet vėl numatoma rengti gruodžio 23-iąją. Pasak A. Pociaus, šventė bus organizuojama laikantis visų saugumo reikalavimų – administracijos darbuotojų „burbule“.
„Kalėdų Senelis nepamiršo mūsų darbuotojų vaikų. Dovanėles seniūnijų darbuotojų vaikams prašome seniūnų ar jų pavaduotojų paimti iš Savivaldybės administracijos budėtojo, o administracijos darbuotojai jas pasiima patys. Iki pandemijos vaikučiai būdavo kviečiami į Kalėdų Senelio renginį, šiemet, kaip ir pernai, tokio susibūrimo atsisakyta“, – teigė A. Pocius.

Bendro vakaro nebus

Ar kalėdinių išmokų sulauks ir miesto Savivaldybės darbuotojai, kol kas nėra aišku. Jos vadovų teigimu, tai priklausys nuo to, ar metų gale liks nepanaudotų lėšų darbo užmokesčio fonde.

„Atsižvelgdama į COVID-19 pandemiją Panevėžio miesto savivaldybė bendro įstaigų ir įmonių kalėdinio renginio neorganizuos, dėl dovanų bei premijų kiekviena jų taip pat sprendžia atskirai“, – informavo Panevėžio miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėja Eglė Morkūnė.

Anot jos, kaip ir kasmet Savivaldybės darbuotojų profesinė sąjunga drauge su administracija pasveikins darbuotojų vaikus ir pasirūpins dovanėlėmis jiems.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų