Kaip veikia nuotekų valymo įrenginiai ir kaip išsirinkti jums tinkamiausią nuotekų tvarkymo būdą

Kaip veikia nuotekų valymo įrenginiai ir kaip išsirinkti jums tinkamiausią nuotekų tvarkymo būdą

Įsirenginėdami individualų namą ar sodybą, komercines, gamybines ar prekybos patalpas ten, kur nėra galimybės prisijungti prie centralizuotos nuotekų sistemos, turėsite pasirūpinti vietine kanalizacija ir apsispręsti koks bus jūsų pasirinkimas: nuotekų surinkimo talpyklos ar nuotekų valymo įrenginiai.

Kiekvienu atveju tai labai individualus sprendimas, kuriam reikės kvalifikuoto techninio palyginimo, todėl visuomet rekomenduojame konsultuotis su srities profesionalais, kurie įvertinę konkretų poreikį jums pasiūlys tinkamiausią individualų variantą.

Rinkdamiesi nuotekų valymo sprendimus, turėtumėte įvertinti vietovės sąlygas, gruntą bei gruntinio vandens lygį, nuotekų kiekį ir užterštumą, galimybę užtikrinti įrenginių valymą, bei techninį aptarnavimą ir dar daugelį kitų veiksnių. Taip pat susidursite ir su didele pasiūla, bei skirtingais techniniais įrenginių parametrais.

Kasyba komandos profesionalai dalinasi dešimtmetį kaupta patirtimi kaip išsirinkti jums tinkamiausią nuotekų valymo sprendimą.

Nuo ko pradėti renkantis nuotekų valymo įrenginį?

Nuotekų valymo procesas gali būti itin paprastas, arba sudėtingas, priklausomai nuo to, kokius teršalus teks valyti ir nuo teršalų kiekio. Bendrai – tai cheminių, biologinių ir fizinių procesų ciklas, kurio metu turi būti pašalinami biogeniniai ir organiniai teršalai, kad ūkio ar gamybos procesuose panaudotas vanduo būtų paruoštas grįžti į gamtos ciklą.

Antrasis kriterijus renkantis nuotekų valymo procesus – nuotekų kiekis. Tiksliai nustatyti ir apskaičiuoti taršą ir perdirbimo pajėgumus padės specialistai, kadangi kiekvieno įrenginio ir gamintojo gaminio pajėgumai skirsis. Įvertinti turėsite savo poreikį ir gaminių technines charakteristikas

Nuotekų valymo procesas

Visas valymo procesas susideda iš kelių pakopų:

1. Pirminis, arba mechaninis valymas. Tai stambių neištirpusių, nusėdančių medžiagų, tepalų, smėlio, riebalų pašalinimas sietais, grotomis, nugriebimas iš paviršiaus.

2. Antrinis valymas – aerobiniuose arba anaerobiniuose biologiniuose įrenginiuose skaidomos organinės medžiagos.

3. Tretinis valymas – cheminių priemonių pagalba azoto, fosforo šalinimas ir vandens filtravimas bei dezinfekcija.

4. Likutinio valymo proceso produkto, nuotekų dumblo, apdorojimas.

 

Bendrai – antrinis ir tretinis nuotekų valymas yra biologinių ir cheminių procesų derinimas, kuomet visi nestabilūs nuotekose esantys teršalai yra išskaidomi ir suyra. Antrinis valymas dažniausiai esti biologinis, kuomet mikroorganizmai nestabilius organinius junginius paverčia stabiliais – anglies dioksidu, nitratais, nitritais, fosfatais. O tretinis valymas dažniausiai yra cheminis, kuomet po biologinio valymo likę ištirpę teršalai verčiami netirpiais junginiais, kurie yra nusodinami.

Kuo skiriasi biologinis ir biocheminis nuotekų valymas?

Biologinis nuotekų valymo procesas yra skirtas itin natūralioms nuotekoms apdirbti, kuriose nedaug cheminių priemaišų.

Į biologinio valymo įrangą draudžiama pilti aliejų, riebalus (galima tik tiek, kiek natūraliai patenka indų plovimo metu), chemines medžiagas (lakus, dažus, balinančias medžiagas, medžiagas turinčias chloro), negalima pilti paviršinių nuotekų nuo stogo ar iš kiemo, vandens iš baseino (gali sutrikdyti hidraulinį sistemos veikimą).

Visu įrenginio naudojimo laikotarpiu reikia stengtis nepadauginti buitinės chemijos, kuri gali suardyti natūralią aktyviojo dumblo ir mikroorganizmų ekosistemą ir neapkrauti įrenginio itin dideliais nuotekų kiekiais, nes didelis vandens kiekis gali išplauti aktyvųjį dumblą iš sistemos.

Todėl dažniausiai biologiniai nuotekų valymo įrenginiai pasirenkami nedideliems namų ūkiams, kur didžiąją dalį nuotekų sudaro vonios kambarių, tualetų ar virtuvių nuotekos, jose visiškai nėra, arba yra itin mažai cheminių medžiagų. Dažniausiai tai ne didesni nei keturių asmenų namų ūkiai.

Esant didesniam nuotekų kiekiui ir didesniam užterštumui reikės rinktis biocheminį nuotekų valymo įrenginį, kuris biologiškai nesuyrančius teršalus padės surišti ir išvalyti papildomų cheminių medžiagų pagalba.
Todėl, pagal nuotekų pobūdį ir vartojimo specifiką turėsite nuspręsti ar jums tinkamas biologinis nuotekų apdirbimas, ar reikės rinktis biocheminį.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų