Kaip planuoti didesnius apsipirkimus?

Kaip planuoti didesnius apsipirkimus?

Kiekvienuose namuose įvairiais gyvenimo tarpsniais atsiranda reikiamų įsigyti pirkinių. Vieni jų būna planuoti, kiti – ne. Nors statistika rodo, jog šiuo metu Lietuvos gyventojai yra sutaupę nemažas pinigų sumas, o tam įtakos turėjo buvę karantino periodai, tačiau atsisveikinti su santaupomis nenumatytu metu ne visuomet būna lengva. O kartais, esant būtinybei pirkti itin didelius pirkinius, turimų santaupų gali ir nepakakti.

Pastebima tendencija, jog įvairūs didesni apsipirkimai šeimose dažnai yra planuojami. Pavyzdžiui, įsikuriant naujuose namuose, kurį laiką taupoma įvairiems remonto darbams, baldams, buitinei technikai įsigyti. Taip pat taupoma išsvajotoms atostogoms, prieš didžiąsias metų šventes ar kitoms kasdienybėje kasmet pasitaikančioms situacijoms. Tačiau tokiu atveju, kai, pavyzdžiui, netikėtai tenka atlikti remonto darbus, pavyzdžiui, nuosavoje sodyboje pakeisti stogą, gyvenamajame būste – šildymo sistemą ar susidūrus su vienu metu lyg tyčia sugedusiomis buitinės technikos priemonėmis, sprendimu gali tapti banko finansavimas.

Asmeninei konsultacijai dėl vartojimo kredito ar paskolos galite kreiptis tiek internetu, tiek telefonu. Pokalbio su specialistu metu sužinosite, koks jums yra siūlomas paskolos tipas, finansavimo suma, metinė palūkanų norma, laikotarpis, per kurį įsipareigojimą reikės gražinti bei kiti aspektai. Svarbu žinoti, kad paskolos yra suteikiamos tik pilnamečiams, dirbantiems asmenims, turintiems palankią kredito istoriją. Asmeniniai finansų ekspertai rekomenduoja atidžiai įvertinti suformuotą pasiūlymą, jog bendrovės gautas finansavimas ateityje netaptų našta ar galvos skausmu. O priešingai, galimybe įgyvendinti senas svajones ar įsigyti būtent tuos brangiau kainuojančius pirkinius, be kurių kasdienybė yra sunkiai įsivaizduojama.

Išpardavimai – 3 kartus metuose

Jeigu jūsų šeimoje didesni pirkiniai gali palaukti, pavyzdžiui, naujas televizorius, šiuolaikiškas šaldytuvas, o galbūt svajojate virtuvėje turėti indaplovę, tokių pirkinių įsigijimą galite suplanuoti. Verta prisiminti, kad kiekvienais metais kone visame pasaulyje vienu metu yra skelbiami išpardavimai, kurie vykdomi tiek internetinėse, tiek fizinėse parduotuvėse. Šių laikotarpių pradžia yra sausio bei liepos mėnesiai. Taip pat kiekvienais metais lapkričio pabaigoje vyksta „juodasis penktadienis“, į Europos šalis atkeliavęs iš JAV. Būtent šioje šalyje prekybininkai sugalvojo idėją nauja data paskatinti žmones įsigyti pigiau ne tik jiems reikalingus daiktus, bet ir anksčiau pagalvoti apie Kalėdines dovanas, suteikiant galimybę šias įsigyti patraukliomis kainomis ir nepasiduoti šventinei karštinei gruodžio mėnesį.

Įsiminus minėtas datas, reikiamų daiktų pradėkite dairytis likus maždaug mėnesiui iki akcijų pradžios. Nepamirškite lyginti kainas skirtingose elektroninėse bei fizinėse parduotuvėse. Esant būtinybei įsigyti, pavyzdžiui, baldus, išpardavimo dieną internetu nepirkite „katės maiše“ ir dar prieš didžiąsias nuolaidų dienas apsilankykite fizinėse parduotuvėse, įvertinkite baldų praktiškumą, patogumą bei komfortą. Nepamirškite pasižymėti nusižiūrėtų prekių kainos ir atėjus jums tinkamam išpardavimo metui, turėsite galimybę už patrauklią kainą įsigyti ne tik, pavyzdžiui, naują virtuvės baldų komplektą, bet ir stalą ar naują spintelę.

Brangiau kainuojantys kokybiški pirkiniai – ne vieneriems metams

Didesnių apsipirkimų prireikia ir šeimoms, auginančioms vaikus, kuriuos reikia paruošti ėjimui į mokyklą. Kompiuteriai, ergonomiški baldai, prie kurių patogu ruošti namų darbus, tinkamas apšvietimas, o kur dar tokios smulkmenos kaip kuprinės, vadovėliai bei kanceliarinės prekės – visa tai sudaro moksleivio prekių krepšelį. Žinoma, didesni pirkiniai kaip kompiuteris ar reguliuojami baldai vaikui tarnaus ne vienerius metus, todėl jei atrodo, kad pirminis vaiko ruošimas ugdymui gali priversti plačiai atverti piniginę, kitąmet tokių didesnių pirkinių įsigyti jums nereikės. Brangiau kainuojančios kokybiškos prekės tampa ne vienerių metų investicija.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų