Kaip išsirinkti nuotekų valymo įrenginius?

Kaip išsirinkti nuotekų valymo įrenginius?

Nuotekų valymas – procesas, kurio metu pašalinami teršalai iš nuotekų. Šiai procedūrai reikalingi specialūs prietaisai. Tačiau kaip išsirinkti tinkamiausią ir patvariausią įrenginį? Pateikiame kelis aspektus, į kuriuos būtina atsižvelgti renkantis nuotekų valymo prietaisą.

Nuotekų tipas ir išleidimas

Kiekvienų nuotekų sudėtis yra skirtinga, todėl efektyviam įvairių teršalų valymui reikalinga skirtinga įranga. Pavyzdžiui, visuomeniniuose pastatuose įrengiami naftos arba riebalų skirtuvai. Jei įmonė su nuotekomis per parą išleidžia daugiau nei 1 kg riebalų, tokia gaudyklė yra būtina. Kiekvienų nuotekų tipui reikalingi skirtingi valymo įrenginiai.

Biologiniai įrenginiai išvalo nuotekas itin švariai, net 98 proc. efektyvumu. Tokios nuotekos nedaro žalos gamtai, todėl jas galima išleisti į aplinką, pavyzdžiui, melioracijos griovį arba upelį. Jei šalia tokių nėra, jos filtruojamos į gruntą arba laukus. „Feliksnavis“ – buitiniai bei pramoniniai nuotekų valymo įrenginiai atitinka visus aplinkosaugos reikalavimus. Taigi jei ieškote patikimo varianto, ši produkcija verta jūsų dėmesio. Spauskite ant nuorodos ir susisiekite – ilgametę patirtį sukaupę specialistai patars ir pasiūlys geriausius sprendimus nuotekų valymui.

Sklypo dydis ir vartotojų kiekis

Svarbu atsižvelgti ir į pačio sklypo dydį, ne tik nuotekų tipą bei šalia esančius vandens šaltinius. Kadangi nuotekų valymo įrenginys turėtų būti ne arčiau nei 3 metrai nuo šalia esančio pastato tvoros, reikia pasirinkti tinkamą jo įrengimo vietą. Įvertinkite ir kitas aplinkybes – ar vietoje, kurioje įrengsite prietaisą, nesikaupia vanduo, lengva prie jo privažiuoti, prižiūrėti ir panašiai.

Prieš renkantis valymo įrenginį naudinga atkreipti dėmesį į jo naudotojų skaičių. Šie prietaisai gali būti skirtingo našumo, todėl atitinkamai jie gali būti pritaikomi ne tik vienbučiam namui (4 gyventojams), bet ir iki 25 asmenų. Kadangi įrenginys turi atitikti jūsų individualius poreikius, gerai juo pasidomėkite.

Geologinės sąlygos ir aplinkosaugos reikalavimai

Susipažinkite su sklypo geologinėmis sąlygomis. Tai reljefo, požeminio vandens, grunto, geologinių procesų ir kitų žemės aspektų sąveika. Ji svarbi norint įrengti tam tikrus prietaisus, planuojant ūkio naudojimą ir vykdant statybas. Pasidomėkite, ar aplinka, kurioje norite įrengti valymo įrenginį, tam tinkama.

Pasirinkti nuotekų valymo įrenginiai turi atitikti visus aplinkosaugos reikalavimus. Prieš perkant prietaisą svarbu sužinoti, ar jis ištirtas specialiose laboratorijose ir yra žymimas CE ženklu. Tinkamai paruoštais prietaisais naudositės ne tik ilgiau, bet ir efektyviau.

Išsirinkti tinkamą valymo įrenginį nėra taip sunku, kaip gali pasirodyti. Svarbiausia atsižvelgti į išleidžiamų nuotekų tipą, jų šalinimo galimybes, sklypo dydį, prietaisų besinaudojančių vartotojų kiekį, geologines aplinkos sąlygas ir aplinkosaugos reikalavimus. Be to, naudinga prisiminti, kad šios srities profesionalai visada pasiruošę jums padėti.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų