KAIP IŠ LAUKO Į VIDŲ PARSIVESTI ŠILUMĄ ARBA VĖSĄ?

KAIP IŠ LAUKO Į VIDŲ PARSIVESTI ŠILUMĄ ARBA VĖSĄ?

Kai namuose pasidaro šalta, vienas iš būdų juos apšildyti – užkurti krosnį su malkomis, briketais ar granulėmis. Toks būdas reikalauja daug fizinių pastangų ir materialinių resursų. Tačiau šilumą į namus kuo puikiausiai galima pritraukti ir naudojant specialius šilumos siurblius, kurie specialistų yra pripažinti viena pigiausia šildymo sistema. Taip pat į vidų, kai lauke karšta, galima pasikviesti ir gaivią vėsą.

Kuo pasižymi aeroterminiai šilumos siurbliai oras-oras?

 Šios rūšies šilumos siurbliai yra sudaryti iš išorinės ir vidinės dalių. Išorinė dalis ima šilumą iš lauko ir perduoda ją į vidų. Šie siurbliai dažniausiai veikia kaip elektrinio šildymo, židinio, krosnelės ar dujinio katilo papildymas ar alternatyvos. Dažnai šie siurbliai vadinami kondicionieriais, nes pagrindinis jų tikslas patalpų oro vėsinimas, tačiau jie yra naudojami ir oro šildymo tikslais, dažniausiai pavasarį arba rudenį. Vasarą šie šilumos siurbliai kondicionuoja orą ir mažina drėgmę, valo ir gaivina namų orą.

Kokį darbą namų ūkyje atlieka aeroterminiai šilumos siurbliai oras-vanduo?

Šio tipo šilumos siurbliai paima šilumą iš lauko tokiu pat būdu kaip ir oras-oras siurbliai, tik jie šildo ne orą, o vandenį. Jie būna montuojami išorėje ir šilumą paima iš oro ir savo energija sušildo vandens talpas, esančias patalpų viduje. Šilumos siurbliai oras-vanduo per metus  maždaug sutaupo iki dviejų trečdalių reikalingos namui šildyti šilumos energijos.

Šilumos energijos taupymas įmanomas net tada, kai lauke būna žemesnė oro temperatūra. Be to, šios rūšies siurblio įrengimas kainuoja mažiau nei geoterminio siurblio montavimas, nes yra akivaizdžiai paprastesnis. Juk nebereikia žemės grunte atlikti gręžinio, ieškant galimo šilumos šaltinio.

Kaip veikia aeroterminio šildymo šilumos siurblys oras-vanduo?

Aeroterminio šilumos siurblio oras-vanduo naudojimas yra laikomas vienu iš pažangiausių atsinaujinančios energijos pritaikymo įprastinės buities poreikiams būdų. Šios rūšies šilumos siurblys puikiai pasitarnauja ne tik švarios ir tvarios energijos gamybai, bet ir garantuoja optimalų komfortą. Toks siurblys paima šilumą iš oro, esant poreikiui ją pašildo, ir perduoda ją vandeniu, kuris cirkuliuoja radiatoriuose ar grindų šildymo sistemoje.

Tai leidžia iš lauko paimtą orą tapti vandenį ir patalpas šildančia energija. Šilumos siurblio oras-vanduo dėka galima ne tik šildyti patalpas, bet ir tiekti karštą vandenį asmeniniam naudojimui. Prireikus, šios rūšies aeroterminis šildymas gali ne tik šildyti, bet ir vėsinti patalpų vidų.

Kuo yra ypatingos techninės kondicionierių savybės?

Kondicionierius – tai toks įrenginys, kurio negalima lyginti su šaldytuvu, kompiuteriu ar televizoriumi, nes jo negalima tiesiogiai įjungti į elektros lizdą ir paskui mėgautis gaivinančia oro vėsa. Jisai reikalauja ypatingai subtilios elgsenos su juo, jo įrengimui reikalingas išskirtinis kruopštumas ir specialūs įrankiai. Tik tada įmanomas tikslus ir kokybiškas kondicionieriaus prijungimas, ko pasekoje jis galės ilgai tarnauti.

Baigę kondicionieriaus montavimą tos srities specialistai patikrina jo veikimą. Jei jis veikia be trikdžių, jei jo korpusas nevibruoja, nesigirdi įtartini papildomi garsai, tai reiškia jog šį prietaisą galima saugiai naudoti. Jei jus domina kondicionierių montavimas, išsamią informaciją apie šią paslaugą rasite interneto svetainėje: https://www.elektrum.lt/lt/namams/silumos-siurbliai/silumos-sprendimai

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų