Kaip atsikratyti karpų

Kaip atsikratyti karpų

Nemalonūs dariniai ant odos – karpos – dažniausiai atsiranda užsikrėtus tiesiogiai nuo jų turinčio žmogaus arba per virusais užkrėstus daiktus. Tačiau tokiam plitimui labai didelę įtaką turi ir imunitetas, bendra sveikata, rūpinimasis oda.

Kuo silpnesni esame, tuo lengviau užsikrėsti. Ir nors labiausiai paplitusios paprastosios karpos dažniausiai išauga vaikams ir paaugliams, tačiau nė vienas nėra apsaugotas nuo jų atsiradimo. Kaip išvengti šių darinių ant odos?

Farmacijos specialistė Elvyra Ramaškienė sako, kad karpos gali būti įvairių rūšių. Labiausiai paplitusios – paprastosios ir paprastosios pėdų karpos. Tokios karpos paprastai būna pilkšvos arba odos spalvos, šiurkščiu paviršiumi. Ant pado atsiradusios karpos išsiskiria suragėjusiu paviršiumi, kuriame matyti juodi taškeliai. Paprastai jos atsiranda labiausiai spaudžiamose padų vietose, tokiu atveju vaikščiojant juntamas skausmas.

„Dažniausiai karpos atsiranda ant rankų ir padų, nes jomis lengviausia užsikrėsti nuo kito žmogaus per įvairius bendro naudojimo daiktus ar sveikinantis, taip pat baseinuose, paplūdimiuose“, – išskiria farmacijos specialistė, tačiau pabrėžia, jog karpų gali atsirasti ir kitose kūno vietose.

Gydymo būdai įvairūs

E. Ramaškienė atkreipia dėmesį, jog atsiradus dariniui, panašiam į karpą, dar nereiškia, jog tai tikrai ji. Todėl patariama visų pirma kreiptis į gydytoją ir, tik išsiaiškinus darinio kilmę, pradėti gydymą. Kokiu būdu gydoma karpa, priklauso nuo to, kur ji yra. Vienos jų gali būti šalinamos lazeriu, skystu azotu ar net pasitelkus operaciją. Kitas užtenka tepti įvairiais antivirusiniais preparatais ar raginį odos sluoksnį tirpdančiais skysčiais.

„Galima pamėginti panaikinti nepageidaujamus darinius ir pačiam – populiaru karpas tepti šviežiomis ugniažolių ar kiaulpienių sultimis, galima gaminti stiprių nuovirų kompresus iš šermukšnių uogų, kiečių arba sutrintų rugiagėlių sėklų ir sviesto mišinio“, – sako farmacijos specialistė ir pabrėžia, kad išnaikinti paprastąsias karpas gali padėti preparatai su acto, skruzdžių rūgštimis.

Pasitaiko ir tokių atvejų, kai karpos išnyksta savaime. Pavyzdžiui, jei karpų yra daug, sunaikinus pirmąją – motininę, likusios dažnai išnyksta pačios. Tačiau kad ir kokiu būdu nemalonus darinys bus pašalintas ar pranyks, jei virusas norės, karpa sugrįš – jei ne ten pat, tai kitoje vietoje.

Saugoti odą

Specialistė atkreipia dėmesį, kad atsiradusios karpos dažniausiai signalizuoja apie nusilpusį imunitetą arba tikimybę, kad žarnynas yra apkrėstas kirminais. Taip pat įtakos nemaloniems dariniams atsirasti turi genai, imuniteto stiprumas ir saulės poveikis. Todėl norint, kad jų neatsirastų arba išnykusios nebegrįžtų, reikia apsvarstyti kasdienius įpročius ir pasirūpinti sveikata.

„Rekomenduojama laikytis sveiko gyvenimo būdo, rinktis sveiką ir subalansuotą mitybą, vengti streso. Reikėtų ypač rūpintis oda po apsilankymų baseinuose, paplūdimiuose ar pirtyse, o būnant ant saulės – nepamiršti apsauginių priemonių“, – pataria farmacijos specialistė.

Karpos dažniau atsiranda ir ilgiau gydomos tiems, kurie linkę gausiai prakaituoti, todėl, pasak E. Ramaškienės, ypač svarbu rūpintis kojų higiena – vengti ankštos, dermatininės avalynės, sintetinių kojinių, naudoti kojų antiperspirantus. Turintiesiems karpų verta prisiminti ir tai, jog kaitinant tiesioginiams saulės spinduliams susilpnėja odos apsauginės funkcijos, tuomet karpos plinta greičiau ir būna sunkiau gydomos.

Komentarai

 • […] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Source link […]

  • Atsakyti
 • Yra daugybė pačių įvairiausių liaudiškų priemonių, kurios padeda pašalinti įvairias karpas.
  Pavyzdžiui, kaip pašalinti karpas namuose su ugniažolės augalu (vaizdo įrašai rusų kalba):
  https://youtu.be/L-doGYjJ1B4

  Kaip panaikinti karpas namuose su actu ir česnaku:
  https://youtu.be/_GgZdEI_lqo

  Dar vienas, kaip pašalinti ir išnaikinti karpas namų sąlygomis su actu ir česnaku:
  https://youtu.be/wRmTQLSZp3c

  Visi vaizdo įrašai rasti čia, taip pat yra ir anglų kalba:
  https://www.karpusalinimas.lt/naudinga/

  Ten aprašyta ir daugiau įdomių būdų. Tikrai verta pabandyti.
  Ir dažniausiai netgi neverta pirkti kažkokių brangių priemonių, kurios neaišku kuriam laikui padės, jeigu iš viso padės. O čia tos karpos pašalinamos namuose ir be jokių papildomų išlaidų.
  Dar keletas veiksmingų būdų iš knygos žiniuonių patarimai:
  1) Užtepti ant flanelinės juostelės žalio muilo, uždėti ant karpos ir užrišti. Po paros uždėti naują tepalą. Taip daryti keletą dienų. Karpa smarkiai suminkštėja ir ją lengva pašalinti.
  2) Ištrinti karpą švaria kreida ant viršaus dar apibarstyti kreida ir aprišti. Taip padaryti keletą kartų. Drėkinti negalima.
  3) Kiekvieną dieną įtrinti karpą šviežių rūgščių obuolių sultimis. Karpa palaipsniui mažės, pajuoduos ir po 10 dienų pranyks.
  Svarbiausia bandyti.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų