Panevėžio viešąsias erdves atnaujinančios statybų bendrovės iš tokių projektų prognozuoja nuostolius. P. Židonio nuotr.

Kainų šuolis temdo statybininkų nuotaikas

Kainų šuolis temdo statybininkų nuotaikas

Paradoksas: labiausiai šiais metais džiaugiasi viešųjų pirkimų konkursus statybų sektoriuje pralaimėjusios įmonės. Dėl išaugusio gyventojų poreikio statyti bei kitų priežasčių dvigubai pakilus statybinių medžiagų kainoms, gerokai didėja anksčiau pradėtų projektų kaštai.

Statybininkai ir statybas planuojantieji stveriasi už galvų – per pastaruosius metus statybinių medžiagų kainos šoktelėjo į neregėtas aukštumas ir, regis, dar nežada sustoti.

Statybų bendrovė „Kriautė“ Panevėžyje įgyvendina ne vieną projektą, laimėtą per viešuosius pirkimus. Visus juos, pasak įmonės konsultanto Zenono Jansono, pakilusios statybinių medžiagų kainos smarkiai paveiks.

„Dabar mūsų statybų objektų daugiausia Pasvalio ir Panevėžio zonoje. Skaistakalnio parke rekonstruojame ir tą pačią J. Čerkeso-Besparnio sodybą. Gerai bent tai, kad faneros gaminių ir polistireno čia nereikia, tad nėra taip finansiškai skausminga“, – sako Z. Jansonas.

Tačiau kituose projektuose, anot jo, reikalingos medžiagos, kurios pastaruosius metus labai brango. Tai, pasak „Kriautės atstovo, pradėtų projektų sąnaudas padidins net 35–40 proc.

Nuostolius dėl pradėtų statybų projektų prognozuoja ir Panevėžio statybos tresto generalinis direktorius Egidijus Urbonas.

„Mes, kaip ir visi statybų rinkos dalyviai, susiduriame su išaugusiomis medžiagų kainomis ir jų tiekimo terminais. Ir nors pasirašytos statybos sutartys bei prisiimti įsipareigojimai toliau vykdomi pagal grafiką, didėjant medžiagų kainoms iš kai kurių projektų tikėtini nuostoliai“, – neslepia stambios įmonės vadovas.

Šiuo metu Panevėžio mieste PST stato kelias dešimtis objektų, dar tiek pat projektų yra projektavimo stadijoje.

Visą straipsnį skaitykite birželio 3 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • kniskitės dar metus – kainos pakils tris kartus.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų