Kainų pasiutpolkė tik įsismarkauja

Kainų pasiutpolkė tik įsismarkauja

Pasikeitusi geopolitinė padėtis gerokai pakoregavo ir kainas, ir pirkėjų įpročius.

Ekonomikos ekspertai įspėja, kad kainas šokdina ne tik geopolitinė situacija, bet ir isteriškas pirkimas, kur kas naudingesnis prekybininkams nei pirkėjams.

Kainų palyginimo portalo maisto krypties vadovas Petras Čepkauskas teigė, kad jau dabar mušami rekordai: pigiausių maisto prekių krepšelis šiuo metu brangiausias nuo 2017 m.

Pasak P. Čepkausko, iš esmės brango praktiškai visi maisto produktai: 44-ios prekės iš 52. Atpigo tik 8-ios. Labiausiai kilo pomidorų, makaronų, saulėgrąžų aliejaus, kavos, grietinės, varškės, juodos duonos, pieno kainos. Kai kurie produktai brango net kelis kartus, pavyzdžiui, pomidorų kaina per metus pakilo 88 proc., pigiausias saulėgrąžų aliejus – 53 proc.

„Pavyzdžiui, lietuviško prekinio ženklo „Pasaka“ makaronai dabar vidutiniškai kainuoja 75 euro centus, o pernai buvo galima nusipirkti už 46 centus. Dar prieš gerą pusmetį per akcijas už tokią pačią kainą galima buvo nusipirkti itališkų makaronų“, – palygina P. Čepkauskas.

Nors Lietuvos ūkininkai skųsdavosi, kad pieno supirkimo kainos mažiausios Europoje, dabar stebima atvirkštinė situacija. Pasak P. Čepkausko, pieno supirkimo kaina pasiekė rekordines aukštumas – 43,73 eurus už 100 kg, o Europoje mokama 42,25 euro. Toks žaliavinės produkcijos kainų šuolis lėmė, kad 30 proc. pašoko visų pieno produktų kainos.

Iš kainų pasiutpolkės kol kas iškritusi kiauliena. Dėl jos pertekliaus rinkoje ši mėsa praktiškai nebrango. Kiaulienos kaina per metus pakilo vos puse procento, o štai vištiena per tą laiką pabrango 20 proc.

Visą straipsnį skaitykite kovo 16 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Senukai ir senuku anukai zino, kur parduoda cigaretes pigiau, o kadangi yra girtuokliaujantys tai dar ir rekauja.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų