P. Židonio nuotr.

Kaimo žmones izoliavo nuo miesto

Kaimo žmones izoliavo nuo miesto

Recepto, kaip kaimams įpūsti gyvybės ir į juos privilioti jaunus žmones, ieškoma daugiau kaip dešimtmetį. Dabar visas paieškas vienu brūkšniu nubraukė pakoreguoti autobusų tvarkaraščiai.

Panevėžio rajono savivaldybės vadovai teigia, jog prasidėjus antrajam karantinui autobusų, kursuojančių į kaimus, sumažėjo 30 proc., tačiau jau nuo balandžio jų bus dar mažiau – numatyta palikti tik pusę.

„Jie siūlo kaimui – vėl pradėti auginti arklius ir atvykus į darbą juos palikti ganytis kur prie Nevėžio“, – ironizavo Vilmantas, dirbti į Panevėžį važinėjantis iš Pušaloto.

„Dejuojama, kad kaimai tuštėja, tai kaip bus kitaip, jeigu net susisiekimo nėra. Galėčiau ieškoti kito darbo, bet man dabartinis patinka, net nežinau, ar galėčiau dirbti ką kitą, o ypač šiuo metu reikia medikų ir slaugytojų pagalbos. Seniūnas pasakė, kad čia tik mūsų bėda. Gaila, kad tarp miesto ir kaimo tokia didžiulė atskirtis“, – kalbėjo Panevėžio ligoninėje slaugytoja dirbanti Skaistgirių kaimo gyventoja Nijolė.

O kasdien autobusu į darbą Panevėžyje iš vienkiemio, esančio tarp Skaistgirių ir Gailiūnų kaimų, važinėjantis statybininkas Darius svarsto, ar nelikus susisiekimo su miestu, beverta dirbti, ar geriau iš pašalpų gyventi.

„Ar tikrai to siekia mūsų valdžia?“ – klausia Darius.

Visą straipsnį skaitykite gruodžio 3 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Savaitgaliais važiuodavau pas senus tėvus. Mašinos nevairuoju. Dirbu. Nebeliko kaip nuvykti. Izoliuojam senus žmones nuo artimųjų.

  • Nuostolingi reisai. Bet juk savivalda tam ir yra , kad sudarytų galimybes gyventojams laisvai judėti. Koks čia gali būti pelno ieškojimas. Tiek nusiprausti pirtyje, tiek nuvažiuoti į miestą, tiek gauti kitas paslaugas sudaryti galimybes, juk ir yra išrinktos valdžios darbas. Pušalotas kitame rajone. O, kad nuo Panevėžio iki Pušaloto per visus 25 km nėra nė vienų veikiančių kapinių ir Pušalote palaidoti iš visų aplinkinių kaimų žmonės. O kad nėra nė vienos vaistinės, parduotuvės. Net biblioteka tik Bernatonyse. Nerūpi niekam.

    • Atsakyti
  • ar galima šitaip palikti žmones likimo valiai, atskirti juos nuo miesto , paslaugų ,darbo , medicinos . Vežėjai laimi konkursus , o vėliau jiems tas pats ar turi žmonės susisiekimą su miestu ar ne. Kaip galima palikti reisus tik į vieną pusę , savaitgaliais palikti be jokio susisiekimo . Kodėl neprotingai sudarinėjami reisai? Jei siunčiamas autobusas iki Pušaloto , tai tegul važiuoja jis iki Joniškėlio. Taip sutaupysi vieną maršrutą .Kaip galima nepalikti jokio reiso sekmadieniui . Aplankius artimuosius nėra galimybės net į namus parvažiuot.Gal vėl reikalinga sugryžti prie privačių vežėjų , nors jiems duotumėm užsidirbt .

  • Autobusų reisai savaitgaliais nuimti, o kai kurie važiuoja į vieną pusę ar tik kas antrą dieną. Žinom, kad iš anksto registruojantis pas medikus ar kitas įstaigas nurodomas tikslus laikas. Kaip patekti? Ne pavežėjai nuima autobusų reisus, o rajono savivaldybė nenori mokėti dotacijų pagal sudarytas sutartis. Paliktų reisų mikriukai dabar važiuoja pilni. Žmonėms reikia pinigų nusiimti – juk rajonuose neliko paštų, nėra bankomatų. Ar taip išlaikomas karantino atstumas? Žmonėms reikia apsipirkti, pinigų nusiimti – juk rajonuose neliko paštų, nėra bankomatų, vaistinių…

  • Valdzia kaima asocijuoja su ukininkais, pinigais beszarstantys. dzipais lakstantys, kura uz kapeikas gaunantys.Bet gi ne visi tikie. Yra seniunai gal gali valdzios prasyti autobusiuku, atsiras kas vairuoja. Kurui susimeta ir lekia miesyan. Savivaldybe tik remonta apmokeru.

  • Susisiekimas kaimo su miestu yra esminis dalykas, lemiantis naujakurių skaičių kaimuose. Rajono valdžios sprendimas retinti maršrutus yra labai trumparegiškas, orientuotas tik į šią dieną. Labai keista, kad rajono valdžia savo rankomis šitaip naikina kaimą.

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų