Kaimo parduotuvėje „atšviežino“ seną mėsą

Kaimo parduotuvėje „atšviežino“ seną mėsą

 

Vienos Panevėžio rajono kaimo parduotuvės klientams vos per plauką pavyko išvengti gydymosi ligoninėje.

Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, pagal gautą skundą išskubėję tikrinti Krekenavos seniūnijos Žibartonių kaime esančios R. Rupšio maisto prekių parduotuvės, nesitikėjo susidursiantys su tiek pažeidimų.

Pirkėjas į tarnybą kreipėsi pastebėjęs, kad vaikų nusipirkti glaistyti varškės sūreliai nebetinkami vartoti. Skundas pasitvirtino.

Kaip teigia Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotoja Jūratė Vaitiekūnienė, jau seniai būta tokio didelio masto pažeidimo. Ji stebisi, kaip pirkėjams pavyko neapsinuodyti, kai tokia galybė maisto produktų, kurių tinkamumo vartoti terminais pasibaigęs.

Stebuklingai tapdavo švieži

Tikrinant rasta beveik pusė kilogramo rūkytų mėsos gaminių ir bene puskilogramį sverianti kepta karka su nuplėštomis ar nupjautomis ženklinimo etiketėmis, todėl nebuvo galima nustatyti jų galiojimo termino. Kai kurie kiti produktai, nors jų vartojimo terminas pasibaigęs, pardavinėti su etiketėmis. Kai kurie pirkėjams siūlyti gaminiai nebetinkami valgyti jau kelias dienas, kiti – net kelias savaites. Tarp tokių „tiksinčių bombų“ – glaistyti sūrelių desertai, karštai rūkyta dešra, karštai rūkyta kiaulienos šoninė, karštai rūkyta vištienos filė su špinatais, didelės sūdytos Atlanto silkės.

Tokių pažeidimų rasta ir šaldytų produktų skyriuje. Maisto produktus tikrinę inspektoriai nurodė, kad ne ant vienos pakuotės užklijuoti lipdukai su kita, ilgesne, tinkamumo vartoti data, ir šitaip apgaudinėjami pirkėjai. Užklijavus naujas etiketes, pasenę maisto produktai vėl stebuklingai tapdavo švieži. Daugumos jų vartojimo terminus šitaip bandyta pailginti net visu mėnesiu.

Už pavojingas gudrybes – bauda

Kiek laiko galima vartoti du kilogramus šaldytos smulkintos kiaulienos, neaišku – tinkamumo terminas ištaisytas juodu tušinuku.

J. Vaitiekūnienės duomenimis, įmonė į inspektorių akiratį patenka nebe pirmą kartą. Tačiau šįkart parduotuvei vadovaujančiai Violetai Rupšienei pavyko išsiginti, kad dėl tokio nemalonaus įvykio kalta ne ji, o neatsakinga ir pastabumo stokojanti pardavėja. Vos prieš metus įmonei jau teko susimokėti baudą už pažeidimus. Šį kartą jai skirta vos 30 eurų bauda.

„Tikimės, kad bus reaguota. Nors piniginės sankcijos nedidelės – pusė mažiausios taikomos baudos – žmogui, uždirbančiam vos minimalią mėnesinę algą, ji gali pasirodyti nemaža“, – svarstė J. Vaitiekūnienė.

V. Rupšienė atsiliepusi į skambutį paprašė perskambinti vakare, nes tuo metu kalbėtis apie susiklosčiusią situaciją negalėjo – buvo netinkamoje aplinkoje, o ir darbai užgriuvę. Vakare parduotuvės vadovė taip pat nebuvo nusiteikusi kalbėti – skambutį ji tiesiog atmetė.

 

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų