„Sekundės“ nuotr.

Kaime brangiausia valiuta tapo vanduo

Kaime brangiausia valiuta tapo vanduo

 

Susitikę žmonės anksčiau vienas kitam linkėdavo sveikatos ir laimės, o dabar Panevėžio rajone linkima sulaukti lietaus.

Ekstremaliai karštą vasarą kai kurie kaimai praktiškai liko be vandens – dėl išaugusio suvartojimo ir sumenkusio spaudimo jis vos laša iš čiaupų ar sruvena menkute srovele. Svajone tampa ne tik galimybė atsigaivinti po dušu, bet ir prisilašinti pilną puodą. Kai kuriose seniūnijose nuo tokios sausros bandoma gelbėtis drastiškais sprendimais – gatvėms vanduo įjungiamas pagal grafiką.

„Kuriems buvo išjungta, neslėpė pasipiktinimo, net bandė savavališkai lįsti į šulinius ir atsukti čiaupus. Bet kiti džiaugėsi vėl atsiradusiu vandeniu. Gal geriau šiek tiek pakentėti, nei turėti tokį spaudimą, kad nuo ryto iki vakaro iš čiaupo vanduo vos varvėtų“, – pasakojo Paįstrio seniūnas Virginijus Šležas.

Pasak seniūno, kai kurie gyventojai, netekę kantrybės, siūlo net telkti būrį žmonių, kad vaikščiotų po kiemus ir tikrintų, iš kur daržams laistyti imamas vanduo, iš kur per tokius karščius stebuklingai pilnas tvenkinys.

Visą straipsnį skaitykite liepos 15 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • siulau valdziai kelt kainas vandens. Litras vandens turetu kainuoti kaip litras benzino, tai gal tada miescionys nebelaistys savo tos zoles.

    • Pasidaryk galvos operaciją tu gal. Vandenį reikia vertint ir tausot, bet tokių debiliškų problemų sprendimų mums tikrai nereikia. Ir taip daugelis žmonių vos galą su galu suduria.

  • Klausimas, o kodėl to vandens apskritai pritrūksta? Kokiam gyventojų skaičiui numatyti Paįstrio vandenvietės pajėgumai, jei tenka gatvėms vandenį įjunginėti pagal grafiką? Žmonės priversti per tropinę kaitrą gyventi be lašo vandens. Viduramžiai. Tai gal jau laikas susitvarkyti problemas, o ne kaltinti gyventojus daržų laistymu ir tvenkinių pildymu. ES finansuojamas projektas Paįstryje įrengti geriamojo vandens ir nuotekų tinklus – vėluoja, stringa; dar net jam neprasidėjus, buvo dejuojama, kad neužtenka pinigų, dėl to sumažinti projekte numatyti įvadai namų ūkiams. Velžio komunalinis ūkis šiam projektui gavo per 3 milijonus eurų ES paramos ir valstybės paskolą. Kur nugaravo tie pinigai, ar jų užteko tik popieriniams projektams?

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų