Gimtąjį kaimą įamžino sukūręs jo maketą

Gimtąjį kaimą įamžino sukūręs jo maketą

Vadokliškis Vidmantas Skurdenis savo gimtąjį Gelažių kaimą įamžino originaliai. Kūrybingas ir nagingas vyras sukūrė maketą, kuriame iš aukštai matyti visas kaimas.

V. Skurdenis – Vadoklių miestelio gyventojas, kilęs iš Gelažių kaimo. Aktyvus Vadoklių kultūros centro tradicinės muzikos kapelos „Susiedai“ narys, visuomenininkas, spektaklio „Kovosim už Vadoklius“, skirto 100-sioms Vadoklių išvadavimo iš bolševikų priespaudos metinėms paminėti, scenarijaus autorius ir pagrindinis iniciatorius, Gelažių kaimo koplytstulpio, pastatyto 2010 m., autorius.

Mintis gaminti maketą krašto patriotui kilo gavus autentišką 1935 m. Gelažių kaimo planą. Kaimas pradėjo nykti vykdant 1919–1939 m. žemės reformą ir galutinai nunyko apie 1980-uosius metus. Maketo autorius aiškiai mena gyvenimą Gelažių kaime, sodybas, gyventojus, keliones į Vadoklių mokyklą, esančią už bemaž 3 kilometrų.

Makete atsispindi Gelažių kaimas iš paukščio skrydžio, šalia išrašytos gyventojų pavardės, skiriamieji maketo ženklai.

Eksponuojant kūrinį Vadoklių kultūros centre, jis susilaukė itin didelio gelažiečių ir kitų Vadoklių bei Mikėnų kaimų bendruomenės gyventojų susidomėjimo.

O dabar šis maketas eksponuojamas parodoje Seimo rūmų galerijoje, kartu su kitos vadokliškės Stanislavos Balsevičienės audiniais.

Iš Gelažių kilusi ir dabar Vadokliuose gyvenanti S. Balsevičienė austi pradėjo dar ankstyvoje vaikystėje, šio pomėgio moteris neatsisako ir sulaukusi 95-erių metų.

S. Balsevičienė. Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

S. Balsevičienė. Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Vadoklių kultūros centre surengtos jau kelios S. Balsevičienės audinių parodos. Garbingo amžiaus senojo amato puoselėtojos darbai eksponuoti ir tradiciniame kraštiečių susitikime Vadokliuose ,,Ten, kur Juoda…“, Jotainių padalinio organizuotoje amatininkų šventėje ,,Saulala aukštyn, darbų daugyn“, kitose Panevėžio rajono šventėse.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų