Nida Grunskienė .„Sekundės“ archyvo nuotr.

Kai kuriose vietovėse vienam prokurorui tenka 80 ikiteisminių tyrimų

Kai kuriose vietovėse vienam prokurorui tenka 80 ikiteisminių tyrimų

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė teigia, kad darbo krūviai prokurorams ir toliau auga. Jos teigimu, kai kuriose šalies vietovėse vienam prokurorui tenka kontroliuoti 80 ikiteisminių tyrimų.

„Nusikalstamumas praėjusiais metais išaugo beveik 9 procentais, krūviai prokurorams yra tikrai labai dideli. Prokuroras kontroliuoja 60-70, kai kuriuose vietovėse – ir 80 tyrimų, tai krūvis yra labai didelis, sudėtinga įsigilinti į kiekvieną ikiteisminį tyrimą“, – LRT radijui ketvirtadienį pasakojo N. Grunskienė.

Generalinė prokurorė tvirtino, kad krūviai prokurorams auga, mat naujų darbuotojų prisivilioti į savo gretas yra itin sunku. Anot N. Grunskienės, sistemoje šiuo metu nėra nė vieno prokuroro iki 30 metų, o prokurorai, kurių amžius – 30-40 metų, tesudaro 12 proc. prokurorų.

Pasak N. Grunskienės, bėda tame, kad prokuratūra negali žmonėms pasiūlyti konkurencingų algų. Anot jos, dėl to iš prokuratūros į kitas įstaigas išeina dirbti ir prokurorai, ir kiti darbuotojai.

„Jie renkasi kitas ministerijas, įstaigas, kur jiems gali pasiūlyti didesnius atlyginimus“, – sakė ji.

Generalinė prokurorė tvirtino, kad prokuratūra iki šiol susiduria su finansavimo trūkumu. Anot N. Grunskienės, nors šiemet prokuratūrai skirta pinigų suma iš biudžeto padidinta, jo vis tiek nepakanka.

„Praeitus metus baigėme su skola, kadangi visi žinome, kad išaugo elektros energijos kaina, šildymas, taip pat sumokėjome nemažą sumą pinigų bankams už mūsų laikomą depozitinę sąskaitą. Todėl tas biudžeto padidėjimas, kuris buvo skirtas šiais metais, didžiąją dalį padengėme skolų, kurias turėjome iš praeitų metų“, – dėstė N. Grunskienė.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų