Kada keičiamos padangos?

Kada keičiamos padangos?

Net, jeigu nevairuojate, tikriausiai per radiją, televiziją arba internete, o gal net savo mieste išgirstate bei pastebite, jog prie autoservisų bei transporto priemonių aptarnavimo centrų driekiasi eilės. Taip nutinka du kartus per metus, vienąsyk rudenį, o kitąsyk – pavasarį.Taip yra dėl to, kad kelių eismo taisyklės įpareigoja važiuoti su atitinkamomis padangomis (vasarinėmis arba žieminėmis) ir vairuotojai privalo jas pasikeisti iki numatyto laiko. Na, o kada turi būti keičiamos padangos, pasistenkime išsiaiškinti.

Svarbiausia informacija

  • Nuo balandžio 10 dienos iki spalio 31 dienos draudžiama vairuoti ir bendro naudojimo keliuose važiuoti su transporto priemonėmis, kurios yra su dygliuotomis padangomis.
  • Dygliuotomis padangomis galima važinėti nuo spalio paskutinės dienos iki balandžio 10 dienos
  • Žiemos sezonu (nuo spalio 31d. iki balandžio 10d.) automobiliai privalo būti su padangomis, kurių protektoriaus gylis, nemažesnis nei 2 arba 3mm (priklausomai nuo klasės).

Įprastai terminais keisti padangas laikoma lapkričio 10d. ir balandžio 10d.. Lapkričio mėnesį, iki 10 šio mėnesio dienos būtina vasarines padangas pakeisti žieminėmis. Iš tiesų tai terminas skelbia, kad jas reikėtų keisti pirmą šio mėnesio dieną, bet kadangi daug kas pamiršta arba servisai nespėja priimti tiek daug vairuotojų, policija bei įstatymai suteikia net 10 papildomų dienų šiam darbui atlikti.

Vasaros sezonu (nuo balandžio 10d.) jau nebegalima eksploatuoti dygliuotų padangų, nors su žieminėmis tikrai dar galima važinėti.

Trumpai užsiminėme apie protektoriaus gylį. Jį būtina sekti, nes sudėvėtos žieminės padangos jau nebeturi tokio gilaus protektoriaus, kokiam yra keliami reikalavimai. Nors jį galite pasimatuoti ir patys (su atitinkamu matuokliu), rekomenduojama padangas nuvežti į servisą, kad jas patikrintų ir apžiūrėtų specialistai, kurie turi specializuotą įrangą.

Kas bus, jeigu taisyklių nesilaikysite?

Geriausiu atveju – įspėjimas. Blogiausiu – bauda, kuri siekia nuo 30 iki 40 eurų. Tačiau didžiausia grėsmė yra nesaugus judėjimas eisme. Kada pasninga arba pašąla, vasarinės padangos gerokai labiau slysta ir posūkyje, važiuojant nors truputį greičiau nei šliaužimo greitis, bus labai sunku suvaldyti automobilį, ypač tokį, kuris neturi pagalbinių sukibimo kontrolės ir panašių sistemų. Stenkitės saugoti save ir kitus bei pasirūpinkite, kad žieminės padangos būtų užmautos laiku. Nepamirškite iki balandžio 10 dienos jų taip pat pakeisti vasarinėmis padangomis, jeigu tokias turite. Jei ieškote naujų žieminių padangų, kviečiame apsilankyti:  https://eshop.autoera.lt/catalog/category/ziemines-padangos

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų