Ką pasiimti vykstantiems į kalnus?

Ką pasiimti vykstantiems į kalnus?

Kalnų kelionės žada daugybę nuotykių ir įspūdingų vaizdų, tačiau siekiant, kad tokios išvykos praeitų sklandžiai, ypač svarbu apsirūpinti tinkama amunicija. Nors norėtųsi su savimi turėti kuo daugiau daiktų, reikia nepamiršti, kad visus juos teks neštis patiems. Jei nesinori, jog kuprinės svoris trukdytų įveikti suplanuotą maršrutą, reikėtų atsakingai apgalvoti kiekvieną kelionės palydovą. Šį kartą aptarsime svarbiausius atributus, kuriuos kiekvienam pravartu turėti vykstant į kalnus.

Kuprinė

Tai – neabejotinai vienas svarbiausių pirkinių, kurio dėka patogiai galėsite susidėti visus žygyje praversiančius daiktus ir vaikščiodami galėsite turėti laisvas rankas. Kuprinė turėtų būti tvirta, tačiau pakankamai lengva ir patogi. Pirmenybę siūloma teikti toms, kurios turi įvairių papildomų skyrelių – vaikščiodami tikrai įvertinsite jų naudą. Dienos žygiui turėtų pakakti maždaug 20-30 litrų talpos: į tokią kuprinę lengvai sutalpinsite visus žemiau aptariamus daiktus. Tačiau galite apžiūrėti ir didesnius modelius – svarbiausia, kad Jums patiems toks gaminys būtų patogus.

Žygių batai

Žygiams kalnuose pritaikyta avalynė užtikrins didesnį Jūsų išvykos saugumą – tokie batai sumažina paslydimo ir traumų riziką. Vasarą galima rinktis žemesnius modelius, tačiau kitais metų laikais patartina rinktis batus virš kulkšnies: jie gerai apsaugos nuo šalčio, lietaus, purvo ir sniego. Su tokia avalyne jausitės kur kas stabiliau ir patogiau, tad padidės tikimybė, kad pasivaikščiojimai kalnais praeis be nemalonių pasekmių. Taip pat patartina turėti atsarginę porą kojinių – jei pėdos sušlaps, pasikeitę jas, išvengsite nutrynimų.

Kremas nuo saulės

Nors kalnuose temperatūra dažnai gali būti žemesnė, kopiant aukštyn, saulė yra dar kaitresnė ir dėl to – pavojingesnė. Tad į kelionę būtina pasiimti apsauginį kremą nuo saulės – kuo aukštesnį SPF filtrą jis turės, tuo geriau. Tik tokiu būdu iš išvykos grįšite be nemalonių ir skausmingų nudegimų – tikriausiai nesinorėtų, kad jie sugadintų šias nepamirštamas patirtis.

Galvos apsauga

Galvą reikėtų pasaugoti ir nuo saulės spindulių, ir nuo vėjo ar netgi lietaus. Šiam tikslui dažnai pasitelkiamos kepurės su snapeliu, tačiau galima pagalvoti ir apie alternatyvius variantus. Pavyzdžiui, kaklo ir netgi veido apsaugai tiks kaklaskarės, o vietoj kepurės pasitarnaus galvos juostos. Jos moterų mėgstamos ir dėl to, kad padeda susitvarkyti su nepaklusniais plaukais – kopiant į kalnus tokia savybė taip pat bus naudinga.

Akiniai nuo saulės

Toliau kalbant apie apsaugą nuo saulės, reikėtų nepamiršti ir akinių – kalnuose prireiks itin efektyviai savo darbą atliekančių aksesuarų. Jie pasitarnaus ir kaip apsauga nuo dulkių ar kritulių. Ypač rekomenduojama atkreipti dėmesį į poliarizuotus akinius nuo saulės, kadangi jie užtikrina natūralesnes spalvas ir dėl to mažiau vargina akis – visą dieną leidžiant lauke tai bus ženklus privalumas.

Tinkama apranga

Orai kalnuose yra nepastovūs, tad turėtumėte apsirengti taip, kad būtumėte pasiruošę įvairioms situacijoms – dėl to drabužius patariama sluoksniuoti. Pirmajam, prie odos besiliečiančiam sluoksniui geriausia naudoti gerai kvėpuojančią, termo aprangą, o viduriniam rinktis sezoną ir vyraujančius orus atitinkančius drabužius, kurie suteiktų šiek tiek šilumos. Viršutiniam sluoksniui gali prireikti lengvos, tačiau pakankamai šiltos striukės – dar geriau, jei pavyks ją sutalpinti kuprinėje. Verta apžiūrėti žvarbiems orams pritaikytą aprangą siūlančios Didriksons kompanijos asortimentą – tai padarysite apsilankę Pigu.lt el. parduotuvėje.

Kitos svarbios detalės

Ruošiantis žygiui taip pat svarbu pasirūpinti vandens atsargomis ir energijos suteikiančiais užkandžiais. Jums gali praversti pirmosios pagalbos rinkinys, pagrindiniai vaistai, vazelinas, pirštinės ir kitos smulkios prekės. Įvertinkite savo įpročius, pasirengimą ir kuprinės talpą bei svorį – taip atsirinksite, ką su savimi pasiimti yra svarbiausia.

Apsirūpinę visais minėtais drabužiais ir daiktais, būsite pasiruošę išvykai į kalnus. Žinoma, prireiks ir ištvermės, tačiau pasitinkantys vaizdai atpirks visas įdėtas pastangas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų