Dainius Labutis (ELTA) nuotr.

K. Navickas: maisto grandinės Lietuvoje netrūkinėja

K. Navickas: maisto grandinės Lietuvoje netrūkinėja

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas tikina, kad, kilus karui Ukrainoje, maisto tiekimo grandinės dar nėra pažeistos, o Rusijos invazijos pradžioje kilęs šokas, kurį dėl sutrikusio pašarų importo juto gyvulių augintojai, jau nuslūgęs.

„Stebime situaciją ir teigti, kad trūkinėja maisto grandinės, tikrai negalime. Buvo šokas pačioje pradžioje“, – ketvirtadienį Seime kalbėjo K. Navickas.

„Tas šokas dabar praėjęs“, – teigė ministras.

Šokas, jo teigimu, kilo sutrikus pašarų iš Ukrainos tiekimui, tačiau alternatyvių pašarų tiekėjų galima rasti kitur. Pasak ministro, šalies gyvulininkystę gali paveikti strigęs ukrainietiškų aliejaus išspaudų importas, vis tik didžioji dalis naudojamų pašarų atsigabenami iš kitų valstybių.

„Poveikis bus, planuojame ir ruošiamės tam, ypač pašarų sektoriuje, kai kalbame apie aliejaus išspaudas. Čia yra Ukrainos rinkos dalis. Tačiau gyvulininkystės sektoriuje didžiausia dalis yra vienaip ar kitaip nesusijusi su Ukrainos rinka, yra sojos išspaudos, sojos pupelės arba sojos pašarų likučiai, kurie yra naudojami. Čia poveikio prasme yra taip“, – sakė K. Navickas, kartu informavęs, kad ministerija svarsto ir su maisto rezervo valdymu susijusius veiksmus.

„Kalbant apskritai apie maisto rezervą ir valdymo priemones, apie tai galvojame. (…) Visi sektoriai dabar peržiūri savo strategijas, žemės ūkis taip pat peržiūri ir pateiksime Vyriausybei savo vertinimą“, – kalbėjo ministras.

Komentarai

  • Prikirpti finansai sumazins rusu pilvus ir burliokiskus snukelius. Kam nors patinka grazuolis Morozovas?:)

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų