Juvelyrikos dirbinių pasirinkimo pagal odos atspalvį gidas

Juvelyrikos dirbinių pasirinkimo pagal odos atspalvį gidas

Dauguma žmonių, užsisakydami papuošalus, daugiausia dėmesio skiria savo norams. Galbūt pageidaujate topazo žiedo, nes mėgstate mėlyną spalvą. Arba perkate raudono aukso vėrinį, nes matėte įžymybę, kuri jį dėvėjo. Kol gerai jaučiatės dėl savo išvaizdos, tol priežastis iš tiesų nėra svarbu. Tačiau gali būti, kad nusipirkote papuošalą, kuris nuotraukose atrodė puikiai, o jums netiko.

Vienas iš didžiausių veiksnių, turinčių įtakos tam, kaip papuošalai atrodo ant jūsų, yra odos atspalvis. Kadangi tam tikri odos tonai geriau atrodo su tam tikrais metalais ir brangakmeniais, savo odos atspalvio nustatymas padės jums rasti idealiai tinkančius aksesuarus.

Nustatykite savo odos atspalvį

Yra keli patikimi būdai, kaip nustatyti savo odos atspalvį. Pirmasis – pažvelgti į savo venų spalvą.

 • Esate šalto odos atspalvio, jei jūsų venos mėlynos. Jūsų plaukai tikriausiai yra šviesūs, tamsiai rudi arba juodi. Jūsų akys greičiausiai yra šviesiai mėlynos arba rudos.
 • Šiltą odos atspalvį turite, jei jūsų venos yra žalesnės. Jūsų plaukai tikriausiai yra raudoni arba šviesūs. Jūsų akys greičiausiai yra ryškiai mėlynos, žalios arba lazdyno spalvos.
 • Neutralų odos atspalvį turite, jei jūsų oda neturi akivaizdžios espreso, alyvuogių ar raudonos spalvos. Neutralūs odos tonai paprastai priskiriami šaltų odos tonų kategorijai.

Pagalvokite, kaip jūsų oda reaguoja į saulę

Kad įsitikintumėte, jog nustatėte tinkamą atspalvį, pagalvokite, kaip jūsų oda reaguoja į saulės šviesą. 

 • Žmonių, turinčių šaltą atspalvį, oda nudega saulėje, bet nesunkiai įdega. 
 • Šiltą atspalvį turinčių asmenų oda lengvai įdega. 
 • Neutralų atspalvį turintiems tai iš esmės reiškia, kad esate tarp šilto ir šalto atspalvio. Kai kurios jūsų odos dalys labiau nudega, nei įdega, ir atvirkščiai.

Suraskite sau tinkantį metalą

Kaip jau minėta, kai kurie metalai atrodo geriau priklausomai nuo jūsų odos spalvos. 

 • Baltasis auksas, sidabras ir platina tinka tiems, kurių odos tonai šalti. Itin kokybiškų ir stilingo dizaino sidabrinių papuošalų galite rasti šioje e. parduotuvėje.
 • Šiltų tonų žmonėms geriausiai tinka geltonasis auksas, raudonasis auksas ir vario spalvos metalai. 
 • Jei turite neutralų atspalvį, jums pasisekė! Jums puikiai tiks ir balti, ir geltoni metalai.

Kokius brangakmenius rinktis?

Juvelyrikoje daug dėmesio skiriama akmenims. Todėl svarbu sužinoti, kokie akmenys tinka jūsų odos atspalviui. 

 • Jei turite šaltą odos atspalvį: ryškios spalvos atrodo nuostabiai. Turėtumėte apsvarstyti perlus, mėlynąjį safyrą, ametistą, akvamariną, rubiną, smaragdą, opalą, tanzanitą ir cirkonį.
 • Jei turite šiltą odos atspalvį: žemės spalvos, tokios kaip raudona, geltona, oranžinė, ruda, persikinė, žalia ir turkio, jums idealiai tiks. Tokie brangakmeniai kaip aleksandritas, morganitas, peridotas, granatas, citrinas ir geltonieji deimantai visada yra puošnus pasirinkimas.

Deimantai tinka visiems

Vis dar nesate tikri, kas jums labiausiai tinka? Su deimantais nesuklysite! Jie fantastiškai atrodo tiek ant šilto, tiek ant šalto atspalvio odos. Svarbiausia, kad jaustumėtės patogiai su bet kokiais auskarais, vėriniu, apyranke ar žiedu, kuriuos pasirinksite, nepriklausomai nuo savo odos spalvos.

Būkite originalūs – neleiskite, kad taisyklės jums diktuotų

Tai yra bendros gairės ir turėtų būti naudojamos tik kaip atspirties taškas, renkantis sau papuošalus. Niekada nesijauskite suvaržyti tokių taisyklių. Jei manote, kad aksesuaras jums tinka, rinkitės jį.

Juvelyrinių dirbinių pasirinkimas visada turėtų būti asmeninis reikalas. Jūsų stilius yra svarbesnis už bet kokias idėjas. Jei apsipirkinėjate internetu arba žiūrite į parduotuvės vitriną bei pamatote daiktą, kuris gniaužia kvapą, ir manote, kad toks pirkinys papildys jūsų įvaizdį, pamirškite atsargumą.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų